Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Czapla

 

Podczas trwającej już dość długo zimy, możemy natknąć się na zwierzęta, które okazyjnie korzystają z gościnności naszego miasta z nadzieją, że może akurat trafi się coś do jedzenia, jakiś smakołyk, jakaś „przyjazna dłoń”.

Czapla siwa raczej nie należy do takich okazyjnych zwierząt, gdyż można ją zobaczyć w lecie stojącą przy stawie za Biedronką (przy Rondzie Żabikowskim), natomaist podczas zimy- przelatującą z miejsca na miejsce.

Pielgrzymi idący do Tulec (we wrześniu ubiegłego roku) już w godzinach porannych widzieli stojącą za Biedronką czaplę.

Kilka dni temu można było zaobserwować jak czapla przelatuje nad Rondem Żabikowskim.

Dzisiaj stała na jednej nodze przy Strumieniu Junikowskim (foto 2 i 3). Cierpliwie czekała na zdobycz oraz uważnie spoglądała na zbliżającego się fotografa. Czapla dała się podejść na kilkanaście metrów, po czym majestatycznie odleciała w stronę MOPS-a, „przysiadając na chwilę na wodzie (foto 4 i 5). W końcu poderwała się do lotu (zapewne z powodu zbyt dużego zainteresowania nią oraz towarzystwa dużej ilości kaczek) i skierowała się nad Wzgórzem Papieskim w bardziej odludne, spokojne miejsce- w stronę Szacht (foto 6). Warto dodać, że czapla podczas lotu wygina w sposób charakterystyczny swoją szyję (w kształcie litery „S”, a nogi wyciąga do tyłu (foto7).

Przejeżdżając ul. Dębiecką, Unijną czy Żabikowską (nad strumieniem) warto skierować swój wzrok na pobocze, czy  czasami nie kręci się (lub czatuje na zdobycz) jakieś ciekawe zwierzę.

 

fot.: 

Rafał Wojtyniak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Dam pracę w przedszkolu w Luboniu
  • Inne
    Poszukiwani świadkowie