Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Bartosz Bednarski z Lubonia obradował w Sejmie

Już po raz dziewiętnasty, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka w polskim parlamencie Posłów zastąpiły dzieci i młodzież. W tym roku młodzi Posłowie obradowali na temat lokalnego ekorozwoju. Mandat Sejmu Dzieci i Młodzieży uzyskali między innymi lubonianin Bartosz Bednarski, absolwent Gimnazjum nr 1 w Luboniu oraz Adam Szrama, który ukończył Gimnazjum w Ryczywole. Obecnie reprezentują III Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu. Zadaniem rekrutacyjnym w tegorocznej sesji było przeprowadzenie debaty szkolnej z uczniami oraz ekspertami. Bartosz i Adam zorganizowali I Poznańskie Ekologiczne Forum Samorządów Uczniowskich. Wszyscy posłowie, wcześnie rano w sobotę zjawili się pod wejściem do Sejmu RP. Po rutynowej kontroli udali się na swoje pierwsze w życiu posiedzenie Sejmu.

Mogliśmy wysłuchać wystąpień Minister Edukacji Narodowej, Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Następnie po burzliwej dyskusji przeszliśmy do głosowania nad uchwałą i poprawkami. Mieliśmy również możliwość zadawania pytań Pani Minister Krystynie Szumilas. Niestety odpowiedzi na udzielała nie osobiście Pani Minister, a oddelegowana przez nią Dyrektor Biura - powiedział po posiedzeniu Bartosz Bednarski.

Myślę, że była to świetna i niezapomniana przygoda. To co zwykle oglądamy tylko w telewizji, tego dnia mogliśmy sprawdzić na własnej skórze. Była to też świetna okazja do tego, aby pokazać siłę głosu młodzieży oraz ich zapał do pracy. Polecam wszystkim serdecznie wzięcie udziału w kolejnej XX Sesji SDiM - podsumował czas spędzony w Sejmie Adam Szrama.

BB

 

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl