Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Indykpol AZS Olsztyn wygrał turniej w Luboniu [ZDJĘCIA]

Luboń, Turniej Siatkarski - finał

Siatkarze AZS Olsztyn wygrali turniej o Puchar Burmistrza Miasta Luboń. Po zwycięstwie w pierwszym meczu nad Tytanem AZS Częstochowa 3:2 (22:25, 26:28, 25:20, 25:14, 15:11), w piątkowym spotkaniu pokonali AZS Politechnikę Warszawa 3:1 (25:23, 24:26, 25:21, 25:23). W drugim piątkowym straciu Tytan AZS Częstochowa pokonał Delectę Bydgoszcz 3:2 (16:25, 26:28, 25:22, 25:22, 15:9). Drugie miejsce w turnieju zajęła Delecta Bydgoszcz, trzecie - AZS Częstochowa, a czwarte - Politechnika Warszawska. Początkowo planowano, że w trzecim dniu turnieju Delecta Bydgoszcz zagra z Indykpolem AZS Olsztyn, a Tytan AZS Częstochowa z Politechniką Warszawską. Organizatorzy jednak na życzenie uczestników zmienili reguły gry na rzecz bilansu punktowego, gdyż w finalach spotkałyby się ponownie te zespoły, które grały ze sobą w środowym sparingu.

MVP turnieju został Dawid Murek (AZS Częstochowa), najlepszym libero wybrano Marcina Mierzejewskiego (AZS Olsztyn), najlepszy rozgrywający to Andrzeja Stelmacha (AZS Olsztyn), a najlepszym atakującym okazał się Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz).

Kibice siatkówki mieli na pewno swoje święto, gdyż ostatni raz siatkówka na najwyższym krajowym poziomie gościła w Poznaniu ponad dwa lata temu. W każdej drużynie oglądaliśmy siatkarskie gwiazdy. W turnieju wzięli udział Stephane Antiga, Marcin Wika, Grzegorz Szymański, Dawid Murek czy Łukasz Kadziewicz. Za świetną organizację turnieju słowa uznania należą się wychwalanemu przez grające drużyny Michałowi Dolskiemu (prezesowi Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sportowy Luboń), a także współorganizatorce imprezy pani Ani Sumelce (wspierającej od lat działania na rzecz osób chorych na białaczkę). Podziękowania za zorganizowanie imprezy należą się także dyrektorowi LOSiR-u panu Zbigniewowi Trawce oraz Urzędowi Miasta Luboń.

Jakże ważnym wydarzeniem był turniej zorganziowany w naszym mieście niech świadczy fakt, iż do hali Lubońskiego Sportu i Rekreacji pomimo kontuzji kolana przyjechał wprost ze szpitala o kulach Burmistrz Miasta Luboń Dariusz Szmyt, aby wręczyć zawodnikom puchary.

Niestety, jedynym mankamentem imprezy okazało się jej rozpropagowanie. W hali Lubońskiego Sportu i Rekreacji nie oglądaliśmy bowiem kompletu publiczności.

W trakcie gali odbyła się również zbiórka pieniędzy na cele charytatywne.

Izabella Chodorowska
Artur Napierała

 

Od redakcji: Gratulacje dla zespołu Łukasza Kadziewicza za zajęcie III miejsca pojawiły się w materiale filmowym za nim dotarła do nas informacja o zmianie regulaminu turnieju. Przypomnijmy, że to właśnie siatkarze AZS Olsztyn zdobyli Puchar Burmistrza Miasta Luboń.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl