Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Alarm powodziowy - aktualizacja 26.05.10 g.15.00

Starosta Poznański Jan Grabkowski ogłosił alarm powodziowy dla gmin Powiatu Poznańskiego, w tym również dla Lubonia. Informacje o aktualnej sytuacji powodziowej dla naszego miasta można uzyskać pod numerem telefonu: 722-323-337.  Poziom Warty rośnie powoli, a więc mamy czas na przygotowania do ewentualnych podtopień. Z zestawienia obszarów zalewowych w dolinie Warty, z Operatu Powodziowego przygotowanego przez IMiGW dla poziomu wody = 700cm (pod mostem Rocha w Poznaniu) wynika, że szczególnie narażone na podtopienie są ulice: Rzeczna, Nad Strumykiem, Nad Wartą i częściowo Dąbrowskiego mapka.

Z ostatniego pomiaru dokonanego w Poznaniu wynika, że woda w Warcie osiągnęła poziom 438cm, co znaczy, że do przekroczenia stanu alarmowego brakuje jeszcze 12cm.

Jednak dzisiejsze pomiary o godzinie 16.30 na całej długości Warty od Śremu, przez Sławsk, Koło, Sieradz, aż po Bobry wykazują przekroczenia stanów alarmowych, co nie jest dobrym znakiem dla Lubonia, a poldery między Kórnikiem a Puszczykowem są już zalane.

Prognoza IMiGW opublikowana dzisiaj w serwisie pogodynka.pl wskazuje na to, że jutro pod mostem Rocha przekroczony zostanie stan alarmowy 450cm, by dwa dni później podnieść się do 500cm.

Wg naszych informacji lubońska Straż Pożarna dzisiaj, do godziny 15.00 nie miała żadnych wytycznych czy informacji dotyczących ewentualnych działań w przypadku powodzi.

Kalina Kelma


Aktualizacja 26.05.2010, g. 10.00

Poziom Warty w Poznaniu pod mostem Rocha, dzisiaj o godzinie 8.30 wynosił 462cm, poziom alarmowy przekroczony jest już o 12cm. W ciągu minionej doby odnotowano wzrost poziomu o 30cm.

 


 

Aktualizacja, g.15.00

Poziom Warty pod mostem Rocha w Poznaniu o godzinie 13.00 wzrósł do 474 cm i nadal rośnie, tym samym przekroczył stan alarmowy o 24cm.

Natomiast wczoraj Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek wprowadził zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe na całym terenie woj. wielkopolskiego. Naruszenie zakazu grozi karą grzywny.

Zakaz nie dotyczy Policji, Straży Pożarnej, Ratowników Medycznych oraz służb wykonujących czynności związanych z ochroną przeciwpowodziową.

 

fot.: 

Kalina Kelma

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)