Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

81-lecie OSP w Luboniu

    Z okazji 81 urodzin Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu, jednostka zafundowała sobie nie lada prezent. A Jest nim oficjalna strona internetowa, na której znajdują się wszystkie informacje dotyczące trudnej służby ochotników oraz historia jednostki z galerią zdjęć i filmami wykonanymi zarówno podczas akcji ratunkowych jak i gaśniczych.

    Z witryny www.osplubon.pl dowiemy się ilu strażaków obecnie służy w OSP i jakie otrzymali odznaczenia, a także znajdziemy tam opis ważnych akcji z udziałem lubońskich strażaków na przestrzeni wielu lat. Przypomieć należy, że 6 lat temu OSP Luboń w uznaniu swoich zasług otrzymała medal "Zasłużony dla miasta Lubonia" oraz tytuł " Honorowy obywatel miasta". Od 1997 roku OSP została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz posiada status (w nomenklaturze strażackiej) S-4.

    Środki potrzebne na sfinansowanie zakupu i eksploatację wielu specjalistycznych urządzeń niezbędnych do wykonywania swojej służby Lubońska Straż otrzymuje od Rady Miasta, MSWiA, prywatnych osób i firm oraz od sąsiednich gmin, które również korzystają z pomocy jednostki. Dzięki temu jednostka posiada najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy w całym powiecie poznańskim.

    Od października lubońska Straż Pożarna posiada oprócz strony www także nowy adres e-mail: strazatosplubon [dot] pl

 

Jednostka obecnie liczy 32 czynnych członków.

Dożywotni tytuł Prezesa Honorowego OSP w Luboniu posiada pan Zenon Twardowski

Prezesem jest p. Marek Maciejewski,

Naczelnikiem - Jacek Rutkowski,

Zastępcą Naczelnika jest - Andrzej Drzewiecki,

Sekretarz - Roman Sobociński,

Skarbnik - Paweł Maciejewski,

Gospodarzem strażnicy jest - Norbert Kaźmierczak,

Członkami Zarządu są: Tomasz Twardowski, Michał Kasperczak, Waldemar Mańkowski i Dawid Muszyński.

 

    Zbieranie materiałów archiwalnych oraz informacji na stronę www koordynuje p.Krystian Jankowiak, pomysł i wykonanie - Kalina Kelma, a nad całością projektu czuwa Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu p. Marek Maciejewski.

 

fot.: 

Kalina Kelma

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl