Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Plac zabaw przy ulicy Brzozowej [odpowiedź z UML]

Jakiś czas temu do naszej redakcji napisała mieszkanka Lubonia, która zwróciła uwagę na zmiany jakie nastąpiły na placu zabaw dla dzieci znajudującym się przy ulicy Brzozowej.

Smutek i żal...plac zabaw przy ul. Brzozowej w Luboniu. Całe życie mieszkam w Luboniu. Szczęśliwe dzieciństwo spędziłam bawiąc się na placu zabaw przy ul. Brzozowej - tam mieszkańcy jak rodzina - dbali, remontowali, kontrolowali sprawność. Przyszły czasy, że UM zajął się tym miejscem. Opłotował obiekt , zmienił jego wygląd. Było pięknie. Dzieci chętnie tam spędzały czas. Od brzdący w piaskownicy po starsze. Były ławeczki, huśtawki ( aż 3 - dwie dla starszych dzieci i 1 osobna dla maluchów z oparciem, piękna zieleń chroniąca przed upałami. Duża piaskownica, którą pobliscy mieszkańcy zaopatrzyli w foremki, łopatki itp. Była karuzela z oparciami i zapięciem..i mała zjeżdżalnia z daszkiem- gdzie dzieciaki chowały się gdy złapał je deszcz. Aż chciało się tam spędzać popołudnia.
A teraz? Dramat!!! Mało, że zamknęli plac w początkiem lata i do tej pory nie wolno z niego korzystać to przeprowadzili zmiany nie do przyjęcia?!. Na jednym z wejść zamieszczono śmietnik, tablicę informującą (że za wszystko odpowiedzialni są rodzice )" bocianie gniazdo". Ja pytam jak bezpiecznie ma wejść matka z dzieckiem, wózkiem? Rowerkami? Zieleń wykarczowali choć nie była chora czy uszkodzona. Nie ma huśtawek, nie ma karuzeli- bo ten stojak z sznurkami to ile pomieści? Dwójkę dzieci? I to na pewno nie skorzystają maluchy bo oparcia brak. Jest mikro piaskownica przy 4 dzieciakach stryknięcie głowami murowane. Pomijam kolorystykę bo to kwestia gustu czy mody. Smutno, szaro, ponuro. Zapewne projektant jest bezdzietny , ale ktoś to chyba zatwierdził!? I poszły za tym pieniądze. Nasze pieniądze z podatków! Jestem rozgoryczona i zła widząc te "dobre zmiany". Zapraszam UM na spacer i oceńcie sami - napisała Czytelniczka.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej zamieszczamy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

Szanowni Państwo,
zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców plac zabaw przy ul. Brzozowej został zrewitalizowany z miesiącem lipcem. Dokonano zmiany zużytych urządzeń w postaci: piaskownicy, linarium, bocianiego gniazda, wielokątu, ważki, bujaka oraz zestawu zabawowego. Wielkość placu zabaw oraz przepisy nie pozwalają na umieszczenie większej ilości urządzeń. Wszystkie nowo zamontowane sprzęty posiadają atest i są dopuszczone do użytkowania przez dzieci nawet od pierwszego roku życia (piaskownica). Nie podzielam poglądu, jakoby po zrewitalizowaniu plac zabaw utracił walory estetyczne, a jednolita kolorystyka urządzeń (szarość z elementami kolorystycznymi) wpisuje się w otoczenie placu zabaw.

Z poważaniem
Z up. Burmistrza
Dorota Franek
Zastępca Burmistrza

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl