Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przeciw nowotworom krwi

Podczas trwania festynu rodzinnego w sobotę 4 czerwca br. w godz. 10-13 w Szkole Podstawowej nr 1 w Luboniu przy ul. Poniatowskiego 16 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w akcji rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Fundacja DKMS jest międzynarodową organizacją zaangażowaną w walkę z nowotworami krwi. Jak można przeczytać na jej stronie internetowej, w Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi min. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

KTO MOŻE ZOSTAĆ DAWCĄ?
Potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać prawie każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, którego BMI nie przekracza 40.

NA CZYM POLEGA REJESTRACJA?
Rejestracja w bazie Dawców Fundacji DKMS polega na:
*zapoznaniu się z ogólnymi wymogami przystąpienia do rejestracji i wykluczeniu ewentualnych chorób, uniemożliwiających rejestrację,
*wypełnieniu formularza rejestracyjnego,
*pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka

Więcej informacji: https://www.dkms.pl
Wydarzenie na Facebooku https://fb.me/e/5nTpzCQ3a

Magdalena Madajczyk-Głowacka
SP 1 w Luboniu

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl