Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Parkowanie przy ulicy Kilińskiego - list do redakcji [odpowiedź z UML]

4 maja br. informowaliśmy, iż do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na parkujace samochody przy ulicy Kilińskiego.

W załączniku przesyłam materiał dotyczący notorycznie pojawiającego się problemu z parkowaniem obok szkoły tańca - blisko skrzyżowania oraz w zatoczce autobusowej. Kierowcy w sposób oczywisty stwarzają zagrożenie w ruchu ulicznym zasłaniając kompletnie wyjazd z ulicy Kilińskiego. Przypomnę, że w tym miejscu były już poważne wypadki polegające na wymuszeniu pierwszeństwa przejazdu. Niestety problem pozostał, a sytuacja najwyraźniej przerasta służby odpowiedzialne za nasze wspólne bezpieczeństwo. A wystarczy sprawdzić grafik zajęć szkoły tańca i dopilnować kierowców - pisze Czytelnik.

Sprawę przekazaliśmy do odpowiednich służb. Poniżej zamieszczamy odpowiedź jaką otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Luboń. 

W odpowiedzi na kwestie poruszone przez Czytelnika dotyczące zatoki autobusowej zlokalizowanej w ciągu ul. Kościuszki przy wyjeździe z ul. Kilińskiego informuję, że Straż Miejska w sposób ciągły patroluje oraz podejmuje interwencje w tym miejscu. W czerwcu br. planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową ulicy Kościuszki. W ramach zadania wyremontowana zostanie między innymi przedmiotowa zatoka. Po przebudowie możliwe będzie zastosowanie dodatkowego oznakowania poziomego, w celu lepszej czytelności dla kierowców. Jednocześnie informuję, że Wydział Spraw Komunalnych zwrócił się do Straży Miejskiej prośbą o podjęcie dodatkowych działań w rejonie zatoki autobusowej na ul. Kościuszki.

Mateusz Olejniczak
Kierownik Wydziału

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl