Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pamiętajcie o ogrodach-czyli kultura schodzi pod strzechy

Zmęczeni długotrwałą pandemią, zamknięciem w domach tęsknimy do możliwości integracyjnych spotkań na świeżym powietrzu. Taką okazję stwarza projekt „Pamiętajcie o ogrodach-czyli kultura schodzi pod strzechy”. Intencją realizatorów jest otwarcie się na nową formę wydarzeń kulturalnych realizowanych w prywatnych ogrodach mieszkańców Puszczykowa. W okresie od 1 maja do 18 czerwca pięć puszczykowskich ogrodów zamieni się na krótko w mini salony artystyczne.

Program ogrodowych spotkań, które towarzyszą obchodom 60 rocznicy uzyskania praw miejskich przez Puszczykowo wygląda następująco:
1 maja, niedziela, godz. 16.00 – KONCERT POLSKO- UKRAINSKI, ogród przy ul. Podleśnej 10
14 maja, sobota, godz.17.00 – WYSTAWA ARTYSTYCZNYCH PRAC RODZINY KRENZÓW - ogród przy ul. Słowackiego 15
29 maja, niedziela, godz. 18 – KONCERT WIOSENNY- Mipetraka- Ogród Kultur i Tolerancji przy ulicy Słowackiego 1
04 czerwca, sobota, godz.17.00 SALON LITERACKI - spotkanie z twórczością Andrzeja Falkiewicza, ogród przy ul. Podleśnej 10
18 czerwca, sobota, godz. 17.00 WYSTAWA MALARSTWA Zbigniewa Cichockiego i przyjaciół, ogród ul. Żupańskiego 7

Więcej informacji na temat kolejnych wydarzeń będzie można znaleźć na profilu Fundacji PARK na FB oraz na stronie internetowej www.park.info.pl. Już dziś zapraszamy mieszkańców Puszczykowa i gmin ościennych w dniu 1 maja na pierwszy z cyklu koncert, który jest naszym ukłonem dla walczącej Ukrainy. Na program złożą się utwory polskie i ukraińskie w wykonaniu p. Jaska Skowrońskiego klawisze i Jurija Czerwińskiego- trąbka Projekt” Pamiętajcie o ogrodach- czyli kultura schodzi pod strzechy” jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Puszczykowo. Realizuje go Fundacja PARK we współpracy z Fundacją Key4tomorrow.

Małgorzata Ornoch-Tabędzka,
prezes fundacji PARK

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl