Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Plac budowy przy Domu Włodarza - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Mieszkaniec, który zwrócił uwagę na usypywane hałdy na placu budowy jaki znajduje się przy Domu Włodarza.

Przy okazji odbudowy domu Włodarza została utworzona hałda śmieci, pochodzących z placu budowy. Jest ona usypana przy stawie i brzegu strumiena Junkowskiego. Dodatkowo powstała już druga hałda, którą ZASYPUJE SIĘ DUŻE DRZEWA!!!!. Należy przypomnieć, że odbudowa Domu Włodarza jest dumą Pani Burmistrz i często się nią chwali. Budowa jest na terenie Kom -Lub.
Od mieszkańców wymaga się ścisłej segregacji śmieci i podnosi oplatały za ich wywóz, a tymczasem Kom-Lub i burmistrz usypują je sobie na brzegu strumiena Junkowskiego i zasypują nimi drzewa... Czy mamy brać przykład z góry i tak samo zacząć postępować?

Stąd też mam pytania.

Czy ma Pani jakikolwiek pogląd na to co się dzieje na placu budowy?
Czy może to Pani wydała zgodę na takie usypywane hałd śmieci budowlanych bezpośrednio przy użytku ekologicznymi, ciekach wodnych i zasypywaniu żywcem drzew?
Właściwie jaki jest cel usypywania tych hałd?
Czy nie jest to przypadkiem podejście do zasypania stawu?

Czy (oby nie) planuje tam Pani jakieś budowy lub sprzedaż tajemniczemu inwestorowi, a zasypywanie drzew śmieciami jest przygotowaniem terenu do tego?
Takie sytuacje jak sprzedaż terenu zielonego i ogromna wycinka drzew już miały miejsce w Luboniu z Pani inicjatywy.

Najlepszym rozwiązaniem dla tego miejsca jest zostawienie go w spokoju dla żyjących tam zwierząt. Jeśli jednak chce Pani coś w tym miejscu zrobić to proponuję rewitalizacje stawu i drzew, szczególnie tych pomnikowych. Zamiast drogich przystanków i donic marnych namiastek zieleni. Pieniądze te przeznaczyć na zadbane tego terenu. Fontanna posrodku stawu, lile wodne i kolorowe rybki. Wszystko to w cieniu starodrzewu. Ławeczka w takim miejscu to ideał. Pani ławeczki stawia nam na skrzyżowaniach najbardziej zakorkowanych ulic w smogu i hałasie.

Z góry informuję w imieniu wielu mieszkańców. Nie chcemy już tu nic innego oprócz zieleni, tej która już tu jest. Zaznaczam też, że donic i wiat przystankowych nie uważamy za zieleń. Wszelkie próby betonowania lub sprzedaży tego terenu będą kategorycznie OPROTESTOWANE!!!! Proszę jedynie uporządkować swoje śmieci i zadbać o drzewa, które zostały przez to zniszone - apeluje Czytelnik.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń z prośbą o udzielenie odpowiedzi na nurtujące Mieszkańców pytania. Ponizej zamiesczamy odpowiedź. 

W odpowiedzi na pytanie Czytelnika dotyczące hałd ziemi na placu budowy przy Domu Włodarza uprzejmie informuję, że zgodnie z ustaleniami poczynionymi z wykonawcą robót budowlanych ziemia z wykopów zostanie usunięta przed zakończeniem inwestycji. Drzewa zostały zabezpieczone. Wizja lokalna przeprowadzona w terenie wykazała, że nie ma zagrożenia, by usypana ziemia mogła zanieczyścić Strumień Junikowski. Jednocześnie nadmieniam, że budowa Domu Włodarza prowadzona jest na terenie miejskim przez firmę zewnętrzną, wybraną w wyniku prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

UML

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl