Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Solidarność z Ukrainą

Przekazujemy aktualne informacje dotyczące działań związanych z sytuacją w Ukrainie. W piątek tj. 4 marca br., Rada Miasta Luboń przyjęła przez aklamację stanowisko, w którym wyraziła solidarność z Ukrainą i jej społeczeństwem w związku z dokonanym przez Federację Rosyjską aktem agresji, stanowiącym bezprecedensowe pogwałcenie zasady suwerenności oraz prawa do samostanowienia narodów zgodnie z demokratycznymi wartościami cywilizacji zachodniej.

Rada Miasta Luboń wyraża solidarność z Ukrainą i jej społeczeństwem, w związku z dokonanym przez Federację Rosyjską aktem agresji, stanowiącym bezprecedensowe pogwałcenie zasady suwerenności oraz prawa do samostanowienia narodów zgodnie z demokratycznymi wartościami cywilizacji zachodniej.

Ukraina jako niepodległe i suwerenne państwo posiada pełne prawo do wolności, integralności granic oraz poczucia bezpieczeństwa wyrażanego w podążaniu własną drogą rozwoju oraz integracji z demokratycznymi państwami, instytucjami gospodarczymi i społecznymi. Brutalne naruszenie tych zasad przez Federację Rosyjską budzi nasz głęboki niepokój, oburzenie i sprzeciw, którego symboliczny wyraz stanowi niniejsze stanowisko. Jednocześnie, jako Rada Miasta Luboń reprezentująca społeczność lokalną naszego miasta, deklarujemy swoje pełne wsparcie dla obywateli Ukrainy. Poprzez dotychczasowe i przyszłe działania poszczególnych szczebli samorządu, z masowym udziałem mieszkańców, organizacji społecznych, wolontariuszy, służby publicznej i wszystkich ludzi dobrej woli, pragniemy wyrazić pełną solidarność, przekonanie oraz ogromną nadzieję, że dramatyczna sytuacja na ziemi ukraińskiej zostanie wkrótce zażegnana, a naród ukraiński, ramię w ramię z wolnymi krajami wspólnoty międzynarodowej przystąpi do odbudowy i modernizacji swojej ojczyzny. Pragniemy jednocześnie raz jeszcze przekazać naszym przyjaciołom i partnerom z Ukrainy słowa wsparcia oraz deklarację dalszej pomocy, na przekór tyranii, w imię walki o wolność, pokój i niepodległość.

Przewodnicząca Rady Miasta Luboń
Teresa Zygmanowska

Do końca tygodnia tj. do 11 marca br. kontynuujemy zbiórki darów dla Ukrainy:
-Szkoła Podstawowa nr 1 godz. 8.00-16.00
-Zespół Szkół w Luboniu godz. 8.00-15.00
-Szkoła Podstawowa nr 4 godz. 8.00-17.00
-Szkoła Podstawowa nr 5 godz. 7.00-17.00
-Warsztaty Terapii Zajęciowej (Romana Maya1B) godz. 8.00-15.00
Do środy 9 marca w:
-Ochotnicza Straż Pożarna godz. 9.00-17.00
-W czwartek 10 marca br. startują bezpłatne spotkania z językiem polskim dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy w czwartki o godz. 10.00 do Ośrodek Kultury w Luboniu i w poniedziałki o 16.00 do Biblioteka Miejska w Luboniu.
Aktualnie do szkół podstawowych w Luboniu zostało przyjętych 21 uczniów z Ukrainy, do liceum 1 uczeń, a do przedszkoli 2 dzieci.

UML

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl