Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pastuch elektryczny - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który poruszył sprawę niebezpiecznego według mieszkańców ogrodzenia posesji za pomoca pastucha elektrycznego.

Piszę w imieniu mieszkańców ulicy Nagietkowej. Właściciel terenu między ulicami Polną, Nagietkową oraz strumieniem Bocianka ogrodził ten teren za pomocą pastucha elektrycznego. Nie posiada on tam żadnych zwierząt. Jedyne zwierzęta jakie się tam pojawiają to sarny dziki, lisy i inne dzikie zwierzęta, które znajdują tam schronienie i pożywienie. Mieszkańców zszokował ten fakt, tym bardziej, że pastuch elektryczny został zamontowany od strony ul. Nagietkowej poprzez nawiercenie i zamocowanie go do istniejących młodych drzew (o które dotąd dbali mieszkańcy), które nie są na terenie jego działek tylko w pasie drogowym ul. Nagietkowej. Nie dość, że taki sposób montażu naraża na uszkodzenie i zniszczenie drzew, to został odcięty dostęp do infrastruktury technicznej (oświetlenie ul. Nagietkowej oraz sieć teleinformatyczna znajdujące się w tej chwili za ogrodzeniem). Prosimy o reakcję - nagłośnienie sprawy i skierowanie do odpowiednich służb - pisze Mieszkaniec (pis.oryg.).

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej zamieszczamy odpowiedź jaką otrzymalismy w dniu 31 stycznia br..

Szanowna Pani Redaktor,

uprzejmie informuję, że w dniu 10.01.2022 Wydział Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska powiadomił Straż Miejską, o zaistniałym fakcie zniszczenia drzew na ul. Nagietkowej. Niezwłocznie została podjęta interwencja w wyniku której, usunięto z drzew śruby oraz ogrodzenie, a sprawcę czynu wykroczenia ukarano mandatem karnym kredytowanym z art. 144 Kodeksu Wykroczeń za zniszczenie zieleni miejskiej. Stan drzew będzie na bieżąco kontrolowany w okresie wegetacji.

Karolina Szerłot
Główny Specjalista
Wydział Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska

izi

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl