Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Podziel się jedzeniem i poczęstuj

3 stycznia br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otworzył jadłodzielnię. Na jej stworzenie Miasto Luboń pozyskało dotację w wysokości 6 280 złotych. Przedsięwzięcie pn. „Jadłodzielnia Luboń. Podziel się jedzeniem i poczęstuj” realizowane jest w ramach „Programu ograniczenia marnotrastwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Jadłodzielnia w Luboniu jest miejscem, w którym każdy może podzielić się lub poczęstować jedzeniem, w szczególności żywnością, która zostaje po świętach, imprezach, a także taką, której kończy się termin ważności, a wiadomo, że nie zostanie zjedzona.

Jadłodzielnia znajduje w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Źródlanej 1, gdzie prowadzony już jest punkt wydawania odzieży, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lubonia. Otwarta jest w poniedziałki w godzinach od 8.00 do 18.00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00. Do jadłodzielni prowadzi osobne wejście na tyłach budynku. Wyposażona jest ona w szafę chłodniczą i regały, a o porządek dba opiekun – pracownik MOPS.

Przedsięwzięciu przyświeca idea uratowania jedzenia przed marnotrawieniem. Bardzo ważny jest również aspekt psychologiczny, społeczny i moralny. Dzielenie się czymś, co nam nie jest już potrzebne, powinno stać się naturalnym odruchem człowieka.

UML

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl