Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Jak kupić bilet przez aplikację?

W gablotach nowych wiat przystankowych sukcesywnie umieszczana jest nowa informacja "Bilety czasowe" zawierająca kod QR. Skanując go, dowiemy się jak za pomocą mobilnej aplikacji kupić bilet umożliwiający podróż tramwajem lub autobusem.

Najtańszym i najbardziej korzystnym sposobem okazjonalnego opłacania przejazdów w  komunikacji publicznej w Poznaniu i aglomeracji jest tPortmonetka. Dla pasażerów, którzy preferują tradycyjne jednorazowe bilety czasowe wygodną propozycją ich zakupu i skasowania jest skorzystanie z aplikacji mobilnych.

Pasażerowie na liniach organizowanych przez ZTM mogą kupować bilety czasowe przez następujące aplikacje mobilne: mPay, moBILET (Mobile Traffic), GoPay, Skycash, jakdojade.pl. zbiletem.pl. Wszystkie szczegóły zakupu biletu można znaleźć na stronie wybranej aplikacji. W aplikacjach dostępne są bilety czasowe: 15-, 45- i 90-minutowy oraz 24-godzinny.

Aby ułatwić pasażerom korzystanie z aplikacji, Zarząd Transportu Miejskiego opracował specjalną ulotkę "Bilety czasowe".  Obecnie jest ona sukcesywnie umieszczana w gablotach wiat przystankowych Dzięki znajdującym się w komunikacie dedykowanym QR-kodom, każdy może szybko i wygodnie  pobrać  na telefon jedną z aplikacji mobilnych.

ZTM

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl