Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego

12 lat turnieju Luboń Cup i takie wspaniałe wyróżnienie. Od dzisiaj obowiązuje nazwa Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego. Kiedy przed dwunastu laty Dyrektor Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Trawka zaraził ideą organizacji w Luboniu piłkarskich turniejów dla dzieci i młodzieży dwóch entuzjastów piłki młodzieżowej – Dominika Czapczyka i moją skromną osobę przeszliśmy daleką drogę. Tysiące piłkarzy i piłkarek, setki trenerów gościliśmy na hali w Luboniu przez te 12 lat. Tysiące kibiców bardzo sportowo i z klasą dopingowało uczestników naszych jesienno – zimowych zmagań.
Było wszystko, radość i smutek, piękne bramki i zmarnowane sytuacje, wspaniałe interwencje i błędy bramkarzy, konkursy jedenastek i bramki, które padały z syreną kończącą mecze. Tak to pamiętam i chcę, żeby to trwało. Grały w Luboniu drużyny z Pomorza, Kujawsko – Pomorskiego, Mazowsza, Łódzkiego, Dolnego Śląska i Lubuskiego z Zachodniopomorskiego i z wszystkich rejonów Wielkopolski.
Dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Poznaniu, które jest Partnerem Luboń Cup gościliśmy zespoły z regionu Hanower. Zawsze było wiele emocji, zaangażowania i serca za strony uczestników. W zamian chcieliśmy im dać wzorową organizację, dedykowane medale dla każdego uczestnika, puchary i nagrody rzeczowe i upominki dla trenerów. Wielu trenerów i kibiców lubi przyjeżdżać na turnieje do Lubonia. Jest dla nas organizatorów wielka radość i satysfakcja. I są autentycznie szczere deklaracje. Ale poszliśmy dalej. Dzięki inicjatywie Prezesa LOSIR Sp z o.o. Michała Kosińskiego nawiązaliśmy kontakt z Fundacją im Kazimierza Górskiego oraz z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, które to instytucje bardzo życzliwie odniosły się idei nazwania turniejów Luboń Cup imieniem Kazimierza Górskiego Trenera Tysiąclecia. Dziękuje Dyrektorowi Fundacji Kazimierza Górskiego, Dariuszowi Górskiemu/ synowi p. Kazimierza/ i Dyrektorowi Muzeum Sportu i Turystyki p. Sławomirowi Majcherowi za pomoc w realizacji wspomnianej idei. Wystawa, którą dziś na hali LOSIR otworzył p. Sławomir Majcher ukazuje osiągnięcia polskiej piłkarskiej reprezentacji pod wodza Kazimierza Górskiego. Warto ją zobaczyć, będzie prezentowana na Hali LOSIR do września przyszłego roku. Dziękuje za obecność, piłkarskie wspomnienia i anegdoty Piotrowi Mowlikowi – reprezentantowi Polski medaliście Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata. Dziękuje p. Zbyszkowi Jankowskiemu – Radnemu Powiatu Poznańskiego, który dba o efektywną współpracę nas organizatorów z Wydziałem Promocji Powiatu. Jest tam p.Maciej Pawlik – pracownik Wydziału, który zawsze chętnie nam pomaga.
Mieszkamy w Luboniu ponad 20 lat. I muszę powiedzieć, że my ludzie sportu mamy wielkie szczęście, że władze Miasta w osobach p. Małgorzaty Machalskiej – Burmistrz Lubonia i pani Doroty Franek Zastępcy Burmistrza są wielkimi entuzjastkami sportu i zawsze wspierają wszelkie sportowe inicjatywy. Bardzo Wam Drogie Panie dziękuje. Zawsze można na Was liczyć.
Dziękuje sędziom piłkarskim szczególnie Jakubowi i Olkowi. Dzięki ich profesjonalizmowi nie musieliśmy nigdy używać systemu VAR.
Wreszcie na koniec dziękuje całej ekipie LOSIR, bez której tych turniejów by nie było. Maciejowi, Jurkowi, Krzysztofowi, Romkowi, Leszkowi, Kubie, Ani, Ani, Agnieszce, Lucynie, dziewczynom i chłopakom z LOSIR Catering, Violetcie, Marzenie, Justynie. Prezesowi Michałowi za pomysły i wsparcie. To, że mamy Luboń Cup im Kazimierza Górskiego to nasze wspólne osiągnięcie i niech ta wspaniała chwila trwa. Rodzinie podziękuje osobno.

Marek Giese
LOSiR

fot: Marek Giese

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl