Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Parkuj z głową

Dobiega końca drugi etap usuwania z przestrzeni publicznej naszego miasta pojazdów, które posiadają znamiona wraków.

W ramach akcji „Parkuj z głową” udało się odzyskać miejsca parkingowe dla naszych mieszkańców oraz poprawiono bezpieczeństwo. Wiele z pojazdów stwarzało realne niebezpieczeństwo poprzez wystające ostre elementy, powodowanie utrudnienia widoczności lub wyciek płynów eksploatacyjnych do gleby.

Nasi strażnicy w tym roku usunęli lub doprowadzili do usunięcia przez właściciela, wskutek prowadzonych czynności – 80 pojazdów, które na podstawie zebranych informacji zdefiniowane zostały jako wraki.

W najbliższym czasie jeszcze dwa pojazdy opuszczą nasze miasto.

Od początku prowadzonej przez Straż Miejską akcji, tj. od stycznia 2020 do dnia dzisiejszego, zostało usuniętych 157 wraków.

Niestety zdajemy sobie sprawę, że w przestrzeni publicznej są jeszcze takie pojazdy, dlatego już dziś nasi strażnicy przygotowują listę miejsc i pojazdów do usunięcia na rok 2022.

Tym samym dziękujemy mieszkańcom za wszelkie informacje, które pomagają nam w zlokalizowaniu i usuwaniu wraków.

Prowadzone czynności od zlokalizowania pojazdu do ustalenia właściciela, a w efekcie do usunięcia pojazdu posiadającego znamiona wraku z przestrzeni publicznej to często kilka tygodni działań weryfikacyjnych i ustaleń.

Jesteśmy i działamy dla Was!

Komendant Straży Miejskiej Miasta Luboń
Łukasz Kołcz

fot: SMML

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl