Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Do 31 grudnia można kupić specjalny bilet 30+3 lub 90+9

Blisko 28 tysięcy promocyjnych biletów specjalnych „30+3” i „90+9” kupili pasażerowie korzystający z przejazdów na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.  Zarówno w październiku, jak i listopadzie oferta, poprzez którą Miasto Poznań chciało podziękować stałym pasażerom za regularne korzystanie z komunikacji miejskiej cieszyła się dużym  zainteresowaniem. Osoby, które jeszcze nie zdążyły z niej skorzystać, mogą to zrobić do 31 grudnia.

Do końca listopada ZTM sprzedał 27.908 promocyjnych biletów specjalnych. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyły się wydłużone o bezpłatne 3 dni bilety 30-dniowe, których kupiono 26.506. Sprzedaż promocyjnych biletów kwartalnych „90+9” sięgnęła 1402 w pierwszych dwóch miesiącach obowiązywania promocji.

Przypominamy, że w ramach oferty, za równowartość cen biletów długookresowych Metropolitalnych na 30 dni (np. na strefę A – w cenie 119 zł) i 90 dni (np. na strefę A – w cenie 323 zł), pasażer zyskuje 10-proc. bonus, dzięki któremu są one ważne odpowiednio przez 33 i 99 dni. Data ważności biletu musi rozpocząć się w okresie pomiędzy 1 października a 31 grudnia 2021 roku. Oferta dotyczy wszystkich wariantów stref taryfowych.

Gdzie kupić bilet promocyjny

Bilety „30+3” i „90+9” są dostępne w Punktach Obsługi Klienta ZTM, Punktach Sprzedaży Biletów oraz poprzez stronę internetową www.peka.poznan.pl

Uwaga! Ze względów technicznych nie można takich biletów kupić w biletomatach stacjonarnych.

Jak kupić bilet promocyjny poprzez portal PEKA

Bilety promocyjne "30+3" oraz "90+9" można kupić poprzez portal www.peka.poznan.pl. Należy wówczas wybrać możliwość doładowania karty z taryfą od 1.10.2021r. oraz –  w momencie wyboru okresu ważności biletu NALEŻY WPISAĆ: 33 lub 99 (w okienku „wybierz liczbę dni”).

Jak skorzystać z promocji normalnego biletu specjalnego „30+3” oraz „90+9”

Bilety promocyjne będą występować w dwóch wariantach: normalnym i ulgowym. Aby móc zakupić i korzystać z biletu „30+3” normalnego lub biletu „90+9” normalnego należy mieć zapisane na karcie PEKA i w systemie uprawnienie do Biletu Metropolitalnego.

Uprawnienie to przysługuje osobom zamieszkałym na terenie Miasta Poznania lub jednej z 19 gmin objętych porozumieniem transportowym: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Zaniemyśl.

Uprawnienie zapisywane jest w systemie i na karcie w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM po złożeniu Oświadczenia posiadacza karty PEKA dot. miejsca rozliczania podatku dochodowego oraz okazaniu pierwszej strony kopii zeznania podatkowego lub kopii poświadczenia odbioru zeznania podatkowego złożonego drogą elektroniczną (UPO) lub zaświadczenia wydanego przez naczelnika danego urzędu skarbowego lub decyzji wydanej przez naczelnika danego urzędu skarbowego.

Jak skorzystać z ulgowego biletu specjalnego „30+3” oraz „90+9”

Z kolei aby skorzystać z biletu „30+3” ulgowego lub biletu „90+9” ulgowego należy mieć na karcie PEKA i w systemie zapisane uprawnienie do Biletu Metropolitalnego z ulgą. Procedura zapisu jest podobna jak w przypadku Biletu Metropolitalnego, z tą różnicą, że okazać należy również dokument upoważniający do ulgi (np. legitymację ucznia, studenta lub emeryta/rencisty). Szczegółowe zasady zapisywania uprawnienia podane są na stronie internetowej: https://www.ztm.poznan.pl/pl/cennik/cennik/ulgi-i-zwolnienia/.

ZTM

 

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl