Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Niebezpieczni użytkownicy rowerów - telefon do redakcji [odpowiedź od SMML]

Do naszej redakcji zadzwoniła Czytelniczka, która zwróciła uwagę na niebezpieczne zachowanie rowerzystów oraz użytkowników elektrycznych hulajnóg.

Rowery jeżdżą bez oświetlenia i bez dzwonka, a ja jestem starszą osobą. Kiedy idę wieczorem to nie widać rowerów, a ulica Kościuszki jest słabo oświetlona. Coraz bardziej boimy się jako osoby starsze chodzić po chodnikach. Tak samo jest z hulojnagami, które nadjeżdżają za pleców. Jak idę na spacer z psem to idę prawie tyłem, bo co chwilę się oglądam za siebie. Boję się, że dojdzie do tragedii - powiedziała nam starsza osoba.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy od Straży Miejskiej Miasta Luboń. 

Straż Miejska Miasta Luboń informuje, że zwraca uwagę na rowerzystów jeżdżących rowerami bez oświetlenia oraz na poruszających się na hulajnogach elektrycznych, w szczególności po zmroku, na terenie całego miasta.

Jeśli chodzi o hulajnogi elektryczne, to na podstawie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, można się nimi poruszać na chodnikach z zachowaniem szczególnej ostrożności, ustępując pierwszeństwa pieszym, nie utrudniając ruchu pieszym oraz poruszając się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszych. Kierujący hulajnogami elektrycznymi są jednak obowiązani korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h.

SMML

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    PROSTĘ PRACE PRZY PAKOWANIU KWIATÓW