Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Apel o rozwagę

W najbliższych dniach w rejonie cmentarzy będzie można zauważyć duży ruch pieszych i pojazdów. Wszystko związane jest z Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. W tym okresie policjanci z Wydziału Prewencji oraz Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu szczególnie dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych. Rozmawiają z mieszkańcami Poznania o bezpieczeństwie, informują o niebezpiecznych sytuacjach, na jakie trzeba być mocno wyczulonym i zachować daleko idąca ostrożność, a także rozdają ulotki informacje oraz elementy odblaskowe.

Funkcjonariusze cały czas apelują o rozwagę, zwiększoną uwagę podczas przebywania na cmentarzu i w miejscach gdzie występują duże skupiska ludzi, a także o bezpieczną jazdę.

Akcja prewencyjno – informacyjna policjantów z Wydziału Prewencji oraz Komisaritu Policji Poznan - Jeżyce KMP w Poznaniu jest skierowana do wszystkich odwiedzających cmentarz. Najmłodsi mogli usłyszeć od policjantów, aby nie oddalali się od swoich rodziców, a starszym osobom przypominano o pilnowaniu swoich dokumentów, torebek, portfeli i innych cennych rzeczy szczególnie korzystając ze zbiorowego transportu miejskiego.

Policjanci apelowali także rozsądną jazdę. Te święta, to czas, który często związany jest z rodzinnymi wyjazdami, dlatego policjanci apelowali o rozsądną i rozważną jazdę zgodną z przepisami. Wiele osób otrzymało odblaski, aby mieli świadomość, jak dużą wagę należy zwrócić na widoczność, będąc uczestnikiem ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo poznańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzu i w ich okolicy. Pamiętajmy, że złodzieje z reguły działają w grupie, często wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, mające na celu odwrócić uwagę osoby okradanej. Podczas robienia porządków przy grobach, nie należy pozostawiać torebek, płaszczy czy innych drogocennych przedmiotów bez nadzoru. Pieniądze, dokumenty, czy telefony komórkowe, w miarę możliwości należy trzymać przy sobie, w wewnętrznej kieszeni ubrania. Taką postawą możemy utrudnić złodziejowi ewentualną kradzież. Udając się na cmentarz ograniczmy się także do zabierania ze sobą niewielkiej ilości pieniędzy i pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa związanych z rozprzestrzenieniem się wirusa SARS-CoV-2.

mł.asp. Marta Mróz
KMP w Poznaniu

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Znaleziono telefon
  • Dam pracę
    Przedszkole zatrudni kucharza
  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)