Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Komunikacja miejska ulica Jachtowa - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zadała pytania związane z komunikacją miejska w Starym Luboniu.

Widzę, że parę osób pyta o komunikację z ul. Jachtowej, ale nie ma żadnej odpowiedzi, przecież można puścić autobusy 603 i 651 3 maja i mógłby wyjeżdżać ul. Dąbrowskiego i z Poznania odwrotnie, a tak w ogóle teraz jak już nie ma nauki zdalnej i wszyscy mieszkańcy wrócili do pracy i szkoły to autobusy są strasznie przepełnione, no i korki...., ogólnie bardzo źle się mieszka na nowym osiedlu, oprócz złego dojazdu jest jeszcze problem ze sklepami....nie każdy ma samochód... - pisze Mieszkanka.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź.

Szanowna Pani Redaktor,
w odpowiedzi na zapytanie Czytelniczki informuję, że na każdą wiadomość została udzielona odpowiedź. Ostatnia odpowiedź została opublikowana w gazecie internetowej e-lubon.pl: https://e-lubon.pl/news/2021-08-22/linia-690-listy-do-redakcji-odpowiedz-z-uml-19092.

Na chwilę obecną nie przewiduje się skierowania przez ul. 3 Maja dodatkowych autobusów z uwagi na aktualny układ drogowy. Ewentualna zmiana trasy linii 602 i 651 zostanie rozważona po przebudowie ul. 3 Maja wraz z kanalizacją deszczową, na którą został złożony wniosek o dofinansowanie zewnętrzne. Skierowanie linii 603 przez ul. 3 Maja nie jest możliwe z uwagi na obsługę linii autobusami 15-metrowymi.

Odnosząc się do kwestii braku sklepów informuję, że miasto Luboń nie ma wpływu na politykę biznesową prowadzoną przez podmioty zarządzające sklepami, a działki mieszczące na osiedlu Warta Park nie są własnością miasta Luboń.

UML

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl