Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kolejny Festiwal za nami

Kolejna edycja Festiwalu Polskiej Piosenki imienia Janusza Kondratowicza w Luboniu przeszła do historii. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem „Muzyka Twoje imię ma”. W trakcie koncertu galowego widzowie, którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę, mogli usłyszeć największe przeboje m.in. Anny Jantar, Lady Pank, Perfectu, Lombardu, Krystyny Prońko czy Izabeli Trojanowskiej. A wszystko to w wyjątkowych aranżacjach i w wykonaniu młodych, zdolnych artystów. Na scenie pojawiły się też gwiazdy Wanda Kwietniewska oraz wokalista grupy Turbo, Grzegorz Kupczyk.

Ogromnie się cieszę, że po rocznej przerwie ponownie możemy zobaczyć się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ubiegłym roku Festiwal odbył się w formule radiowej. Też było pięknie, ale jednak dla nas bardziej kameralnie. Zdecydowanie wolimy, gdy artyści przemawiają bezpośrednio do publiczności, bo my mamy w Luboniu naprawdę bardzo świadomą publiczność. Co do samego koncertu, to nie da się zaśpiewać wszystkich polskich przebojów, ale wybraliśmy 40 utworów, tak by każdy znalazł coś dla siebie – stwierdził Michał Kosiński, dyrektor artystyczny imprezy wspieranej m.in. przez powiat poznański.

W trakcie galowego wieczoru wręczono też nagrody w konkursie „Pióra Poetów im. Andrzeja Sobczaka”. 

To konkurs na tekst piosenki, poświęcony pamięci tego wybitnego twórcy. Jest on skierowany do osób, które dopiero zaczynają pisać teksty. Od kilku już lat to integralna część naszego Festiwalu – dodał Michał Kosiński.

W tym roku najwyżej oceniono propozycje Moniki Górny oraz Macieja Wrońskiego. Dodajmy, że na scenie wokalistom towarzyszył zespół prowadzony przez Macieja Szymańskiego, a drugiego dnia imprezy publiczność mogła wysłuchać koncertu zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Tomasz Sikorski

Powiat Poznański

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Specjalista ds. bezpieczeństwa i jakości wyrobów medycznych