Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Hałas na ulicy Romana Maya - list do redakcji [odpowiedź z Luveny]

Ponad miesiąc temu do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na hałas spowodowany dużą ilością przejeżdżających ciężarówek przez ulicę Romana Maya.

Pragnę podnieść kwestię ogromnej ilości ciężarówek na ulicy Romana Maya i wiążącej się z nimi hałasami. Na przedmiotowej ulicy ciężarówki skręcające z ul. Armii Poznań zazwyczaj nie zwalniają jadąc z większą prędkością niż dozwoloną co powoduje ogromny hałas (luźne części naczep generują wielki hałas) i niebezpieczeństwo dla osób spacerujących do pobliskiego lasu czy kocich dołów nie wspominając o tym, że mieszkańcy pobliskich bloków muszą zamykać w dzień i w nocy okna ze względu na te hałasy. Ulica jest "poszatkowana" dziurami i łatami i powinna zostać jak najszybciej naprawiona. Dodatkowo aby spowolnić jadące ciężarówki należałoby pomiędzy ulicą Kolonia PZNF a Armii Poznań wstawić dodatkowy spowalniacz. W swoim zbiorze posiadam zdjęcia z urwanymi częściami samochodów leżącymi na ulicy po przejeździe ze zbyt dużą prędkością co świadczy o skali problemu. Proszę o pomoc w tej sprawie, ponieważ droga należy do firmy Luvena która nic sobie z tego nie robi - pisze Mieszkaniec.

List z prośbą o odpowiedź przekazaliśmy miesiąc temu do Luveny. Dzisiaj do naszej redakcji dotarła informacja zwrotna. 

Szanowna Pani,

Po przeczytaniu opublikowanego listu - bezzwłocznie odpowiadamy. E-mail z Redakcji trafił niefortunnie do korespondencji spam.

Zgadzamy się z Czytelnikiem, że na nawierzchni drogi widać ślady zużycia i licznych napraw. Każdego roku wiosną przeprowadzamy przegląd warstwy wierzchniej i bieżące remonty, rzeczywiście ograniczające się do łatania dziur i usuwania pęknięć. Aktualnie trwają przygotowania i projektowanie nowej kanalizacji, która będzie prowadzona ulicą Romana Maya. Dopiero po zakończeniu tych prac możliwe będzie przeprowadzenie kapitalnego remontu drogi.

Przy okazji pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że ul. Romana Maya jest jedyną drogą dojazdową dla LUVENY i 70 innych przedsiębiorstw. W celu odciążenia ul. Romana Maya wielokrotnie zabiegaliśmy, aby Starostwo Powiatowe w planach budowy nowego mostu na Warcie i w ramach projektowanej drogi Luboń-Czapury przewidziało zjazd w kierunku ul. Magazynowej. Ostatni projekt drogi uwzględnia naszą prośbę.

Podejmowane przez nas działania doprowadzą w efekcie do zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa i większego spokoju. Jednak wszystkie planowane przedsięwzięcia wymagają czasu i dużych nakładów finansowych. Opisane inwestycje leżą zarówno w naszym interesie jak i mieszkańców.

Niestety nie możemy zamontować dodatkowego progu zwalniającego na odcinku pomiędzy ul. Kolonia PZNF a ul. Armii Poznań. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niedopuszczalny jest montaż progów zwalniających na łuku. To co możemy zrobić obecnie, to odświeżenie oznakowania na istniejącym progu, aby kierowcy wcześniej zwalniali i dostosowali prędkość jazdy. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie chociaż w pewnym stopniu zminimalizuje hałas i obawy mieszkańców.

Aleksandra Lepke
Luvena

Izabella Chodorowska

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Specjalista ds. bezpieczeństwa i jakości wyrobów medycznych