Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Dwa medale dla zawodników z Lubonia podczas JBL Triathlon Sieraków

Przez cały weekend (3-5.09) nad jeziorem Jaroszewskim triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach w ramach cyklu CIECH Tri Tour. Pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Zawody minęły pod szczęśliwą gwiazdą dla Janusza Perczaka i Łukasza Chwalisza. Obaj powrócą do Lubonia z medalami.

Ostatniego dnia JBL Triathlon Sieraków rozegrano starty na 1/4 dystansu, czyli 56,5 km, na które składa się przepłynięcie 950 m, przejechanie rowerem 44 km i bieg na 10,55 km. Na tej trasie wystartowały też sztafety. Temperatura wody w jeziorze Jaroszewskim sięgnęła 19 stopni C, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła tego dnia temperatura powietrza. Warunki do startu były wyjątkowo dobre. Słoneczna pogoda przyciągnęła też wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę.

Niedziela okazała się też szczególnym dniem dla sportowców z Lubonia: Janusz Perczak zdobył brąz na 1/8 dystansu w kategorii wiekowej 30-34, a Łukasz Chwalisz brąz na dystansie 1/4 w kategorii wiekowej mężczyzn 30-34 lat.

Kolejne triathlonowe zmierzenia już za dwa tygodnie na poznańskiej Malcie. Wówczas starty będą miały status Mistrzostw Polski i zgromadzą najlepszych zawodników z całego kraju.

Maria Korcz

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl