Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Z Komornik do Szreniawy pojedziemy rowerem

Z unijnym dofinansowaniem z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ na tym odcinku powstanie ścieżka rowerowa, po której pierwsi rowerzyści przejadą 30 listopada.

Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego powiat poznański otrzyma blisko 1,8 min zł unijnego wsparcia z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2495P Komorniki – Szreniawa, o długości 1120 m. 2 września, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego podpisał z Janem Grabkowskim, starostą poznańskim umowę o dofinansowanie tej inwestycji. Obecni byli również wicestarosta poznański Tomasz Łubiński oraz Skarbnik Powiatu Renata Ciurlik.

Trasa umożliwi mieszkańcom Komornik dogodny dojazd rowerem do istniejącego zintegrowanego węzła przesiadkowego w Szreniawie, skąd po pozostawieniu roweru na istniejącym parkingu, będzie można kontynuować podróż publicznym transportem zbiorowym w wybranym przez siebie kierunku – mówił Marek Woźniak. 

Ta inwestycja to element większego systemu, który konsekwentnie realizujemy wraz z innymi samorządami, w tym także powiatem poznańskim oraz gminami powiatu. Systemu ścieżek rowerowych, który powoli zaczyna nam się spinać – dodał.

Realizacja projektu ma na celu poprawę dostępu do infrastruktury transportowej, w szczególności rowerowej, integrację różnych środków transportu, poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, a także zmniejszenie poziomu emisji zanieczyszczeń i poprawę jakości środowiska.

Chcemy, aby takich ścieżek rowerowych było w powiecie jak najwięcej. Choćby dlatego, że ruch na naszych drogach jest coraz większy i rowerzyści nie mogą na nich czuć się bezpiecznie – podkreślał Jan Grabkowski,

Ta inwestycja jest szczególna, ponieważ znajduje się w pięknej okolicy, blisko Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Wielkopolskiego Parku Narodowego. Ważna w tym przypadku jest również jej bliskość do węzła przesiadkowego. W ostatnich latach realizujemy dziesięć takich węzłów. Wszystkie przy poważnym wsparciu ze środków unijnych. One pokryją także lwią część tej nowej inwestycji. Pozostałe pieniędze przekaże powiat poznański oraz gmina Komorniki – dodał starosta poznański.  

Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 mln złotych, z czego 85 procent zostanie pozystanych ze środków unijnych. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dotychczas Zarząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 ponad pół miliarda złotych unijnego dofinansowania na projekty z obszaru wsparcia strategii niskoemisyjnych, w tym mobilności miejskiej, w ramach ZIT dla MOF Poznania.

Tomasz Sikorski 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Piec dwufunkcyjny
  • Dam pracę
    Przyjmę do pracy pomoc cukiernika
  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)