Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Policjanci ostrzegają przed oszustami

Po raz kolejny apelujemy do osób starszych o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy osobom, które podają się za funkcjonariuszy Policji lub działają pod inną "legendą". Jeżeli podczas rozmowy telefonicznej z obcą osobą słyszymy sugestię, że musimy przekazać komuś nasze pieniądze, to możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. Wtedy natychmiast należy odłożyć słuchawkę i zadzwonić na numer 112!

Co jakiś czas do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu  docierają sygnały o powtarzających się próbach wyłudzeń pieniędzy od osób starszych. Przestępcy cały czas zmieniają sposób działania i wymyślają nowe historie, mające na celu skłonienie seniorów, do przekazania pieniędzy.

W ostatnim czasie popularne stały się telefony od osób, które podając się za wnuczków lub policjantów i straszą rozmówców, że ich pieniądze zgromadzone na kontach bankowych nie są bezpieczne i muszą je, jak najszybciej stamtąd wyciągnąć i przekazać do depozytu lub informują, że bliska osoba spowodowała wypadek drogowy i może uniknąć konsekwencji karnych, jeśli zostanie wpłacona odpowiednia kaucja.  

Takie sytuacje miały miejsce na na terenie Tarnowa Podgórnego. Starsze osoby straciły duże sumy pieniędzy, ponieważ zawierzyły oszustom myśląc tym samym, że pomagają swoim bliskim wyjść z opresji.  

Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów proszą o pomoc. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc, jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST! 

mł.asp. Marta Mróz
KMP w Poznaniu

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Zagubiono drona
  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
  • Dam pracę
    Sprzątanie