Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Radni powiatowi popierają inicjatywę

25 sierpnia odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu w Poznaniu. W jej trakcie radni jednogłośnie poprali inicjatywę w sprawie ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym. Oto jego treść:

Rada Powiatu w Poznaniu popiera inicjatywę uczczenia powstania wielkopolskiego 1918-1919 poprzez ustanowienie 27 grudnia świętem państwowym i świętem wszystkich Polaków.

Powstanie wielkopolskie należy do nielicznych walk zakończonych sukcesem, z którego powinien być dumny cały naród. Jest ono budującym przykładem zwycięstwa uniwersalnych wartości, takich jak solidarność społeczna i współdziałanie dla dobra wszystkich. Samorząd powiatu poznańskiego od lat jest organizatorem grudniowych uroczystości rocznicowych, stanowiących doskonałą okazję do przypomnienia kolejnym pokoleniom o bohaterskich czynach powstańców. Ponadto dokłada wszelkich starań, aby pamięć o tym chlubnym, zwycięskim zrywie niepodległościowym trwale wpisała się w świadomość mieszkańców naszej ojczyzny. Obok uroczystości patriotycznych organizowane są różnorodne wydarzenia kulturalne kierowane do szerokiego grona odbiorców. Podejmowane inicjatywy wzmacniają przekaz i angażują społeczeństwo do poszerzania wiedzy o bohaterach naszego regionu.

Ustanowienie 27 grudnia świętem państwowym byłoby wyrazem należnego hołdu dla tych, którzy z oddaniem walczyli o polskość. Rada Powiatu w Poznaniu popiera tę wartościową ideę. Podkreślenie ogólnokrajowego znaczenia zwycięskiego powstania wielkopolskiego spełni oczekiwania i marzenia wielu wielkopolskich środowisk. Nada mu także należytą rangę wśród innych doniosłych wydarzeń prowadzących do odzyskania wolności.

Tomasz Sikorski

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Piec dwufunkcyjny
  • Dam pracę
    Przyjmę do pracy pomoc cukiernika
  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)