Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Linia 690 - listy do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisali Czytelnicy, którzy po raz kolejny zwracają uwagę na problemy związane z brakiem linii autobusowej nr 690.

Autobus 690 jeździ tylko w dni nauki szkolnej. Mieszkający ludzie nad Wartą począwszy od Jachtowej nie mają żadnego połączenia autobusowego. We wcześniejszej korespondencji padła propozycja przystanku na żądanie przy ul Trzeciego Maja - chociażby tylko w kierunku Dębca żeby na żądanie zatrzymywał się dla wsiadających - tyle chyba można. Była też propozycja busików i na tę propozycję jest odpowiedź - nie ma pieniędzy. Wiekowi mieszkańcy tej części miasta płacą podatki jak wszyscy inni, są jednak uwięzieni, ponieważ jak w "Bajeczkach dla potłuczonych" ( Kabaret Hrabi) mają wszędzie daleko :( - pisze Mieszkaniec.

Może jestem natrętna, ale moje pytanie nadal dotyczy komunikacji ludzi mieszkających nad Wartą z centrum Lubonia. Wczoraj rozmawiałam z mieszkańcami ul Jachtowej i są rozgoryczeni, bo podatki płacą, a komunikację mają gorszą niż na wsi. Przy okazji jeszcze jedna sprawa; na Jachtowej jest kawałek drogi wyłożonej pozbrukiem ? - to miejsce gdzie rodzice z dziećmi wychodzą na spacery. Droga do ubiegłego tygodnia była zagrodzona betonami. Teraz betony są przesunięte, a drogą jeżdżą samochody powodujące zagrożenie dla spacerowiczów - pisze Mieszkanka.

Listy przekazaliśmy do Urzędu Miasta luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy z magistratu.

Szanowna Pani Redaktor,

w odpowiedzi na zapytanie Czytelnika informuję, że miasto Luboń zwróciło się do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z ponowną prośbą o możliwość lokalizacji dodatkowego przystanku na ul. Armii Poznań. W dniu 18.08.2021 r. Urząd Miasta Luboń otrzymał negatywną odpowiedź w sprawie lokalizacji przystanku. W załączniku przekazujemy pismo otrzymane z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Warto pamiętać, że ulica Armii Poznań nie jest drogą gminną tylko drogą wojewódzką i jej zarządca jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego reprezentowany przez wskazany wyżej Zarząd Dróg. Miasto nigdy nie wskazywało, że na wspomniane busy „nie ma pieniędzy”, lecz miejski przewoźnik nie posiada takich pojazdów w swoim taborze. Na chwilę obecną nie przewiduje się skierowania przez ul. 3 Maja dodatkowych autobusów z uwagi na aktualny układ drogowy. Ewentualna zmiana trasy zostanie rozważona po przebudowie ul. 3 Maja wraz z kanalizacją deszczową, na którą został złożony wniosek o dofinansowanie zewnętrzne.
Odnosząc się do kwestii drogi wzdłuż osiedla Warta Park informuję, że wspomniany teren nie jest własnością miasta Luboń.

Bartosz Wilczek
Wydział Spraw Komunalnych
Urząd Miasta Luboń

Izabella Chodorowska

ZałącznikWielkość
PDF icon dokument46.pdf42.62 KB

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl