Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kamery miejskie - list do redakcji [odpowiedź SMML]

Do naszej redakcji napisał Czytelniczka, która zadała pytanie związane z montażem kamer miejskich.

Proszę o informację, czy jest w planach montaż systemu kamer miejskich w NCL. Ulica Wschodnia po remoncie jest wykorzystywana przez rajdowców amatorów, prawie każdego dnia słyszę w domu piski opon aut przejeżdżających przez rondo 100-lecia Odzyskania Niepodległości, czasem kilkukrotne rundy po rondzie, wyraźnie ktoś ma frajdę. Co można z tym zrobić? Progi zwalniające - nie, to może kamery lub częstsze patrole policji? Smutna buźka na znaku to niestety za mało, bez mandatu to miejsce będzie nadal "fajnym" torem na drifty i szpanowanie piskiem opon... NCL jest miejscem z dużym ruchem pieszym, nawet wieczorami sporo osób spaceruje tam z psami...nie czekajmy , aż dojdzie do tragedii - pisze mieszkanka ulicy Wschodniej.

Zapytanie przekazaliśmy Straży Miejskiej w Luboniu. Ponizej publikujemy odpowiedź.

W odpowiedzi na pytanie mieszkańca dotyczące montażu kamer miejskich w rejonie Nowego Centrum Lubonia informujemy, że zgonie z koncepcją rozbudowy systemu monitorowania miasta są planowane w tym rejonie kamery, natomiast termin realizacji jest zależny od wielu czynników. Punkty monitorowania są tworzone według określonej kolejności, zgodnie z możliwościami technicznymi.
Natomiast w przypadku przekraczania prędkości czy też brawurowej jazdy w rejonie Nowego Centrum Lubonia zasadne jest zgłaszanie tego typu sytuacji bezpośrednio Policji, która posiada stosowne uprawnienia. Wskazane jest również zgłaszanie tych miejsc na Krajowej Mapie Zagrożeń.
Straż Miejska nie posiada uprawnień do kontroli prędkości pojazdów, natomiast systematycznie kontroluje ten rejon pod kątem wykroczeń zgodnie z posiadanymi uprawnieniami.

Komendant Straży Miejskiej Miasta Luboń
Łukasz Kołcz

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl