Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Hulajnogi elektryczne - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił się z zapytaniem dotyczącym elektrycznych hulajnóg.

Czy nasze miasto ma w planach zakup hulajnog elektrycznych? Rowery miejskie super się sprawdzają-sama często z nich korzystam, ale hulajnogi sa też dość mocno popularne np w Poznaniu. Myślę że zyskałyby zainteresowanie wśród mieszkańców - pyta Mieszkaniec.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

Szanowna Pani Redaktor,

w odpowiedzi na pytanie Czytelnika informuję, że miasto nie ma planów zakupu hulajnóg elektrycznych. Hulajnogi elektryczne na terenie naszego kraju działają w oparciu o model komercyjny, a nie publiczny jak w przypadku rowerów miejskich. To operator systemu hulajnóg miejskich wyznacza strefy na podstawie własnych analiz biznesowych. Alternatywą dla hulajnóg elektrycznych mogą być skutery elektryczne, które można wypożyczyć i oddać w części naszego miasta.

Z poważaniem
Bartosz Wilczek
Wydział Spraw Komunalnych
Urząd Miasta Luboń

Izabella Chodorowska

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl