Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Teatr w Małym Mieście

Podobnie jak w ubiegłym roku, 5 lipca na placu zabaw przy Ośrodku Kultury odbyły się dwa przedstawienia plenerowe z cyklu Teatr w Małym Mieście. Pierwsze przedstawienie było dedykowane najmłodszym widzom. Aktorzy z Teatru Łata przygotowali dla dzieci spektakl pt. "Morskie opowieści". Opowiadał on historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanowili wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszyli w rejs.

Na morzu czekało na nich mnóstwo niebezpiecznych przygód jak walka z żywiołem podczas burzy czy spotkanie z ośmiornicą. Bohaterowie choć początkowo nie pałali do siebie sympatią po wspólnym rejsie odkryli moc prawdziwej przyjaźni.

Przy okazji przedstawienia na najmłodszych czekały też inne atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, balony, popcorn i wata cukrowa.

Drugie przedstawienie przeznaczone dla widzów dorosłych odbyło się późnym wieczorem. Spektakl "Czas Wilka" w wykonaniu artystów z Teatru Ewolucji Cienia był niezwykle widowiskowy. Uwagę przyciągały nie tylko niesamowite stroje, ale przede wszystkim umiejętności szczudlarskie aktorów. Tematyka przedstawienia nie była łatwa, ponieważ dotykała problemu nakręcającej się spirali nienawiści. Jednocześnie spektakl wskazywał możliwość rozwiązania konfliktów przez oczyszczającą siłę przebaczenia. Reżyserem spektaklu i osobą odpowiedzialną za oprawę muzyczną była Wioletta Dadej, natomiast autorem scenariusza i scenografii był Sławomir Dadej. Tak widowiskowe przedstawienie na pewno na długo zapadnie w pamięci widzów.

Magda Baranowska
Ośrodek Kultury w Luboniu

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  ZNALEZIONE
 • Inne
  Zaginął kotek
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Zaginął kot