Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przejechał kaczuszki - zawiadomienie do prokuratury

Stowarzyszenie "Otwarte Ramiona", które prowadzi działalność na rzecz praw zwierząr w dniu dzisiejszym złożyło pismo do prokuratury rejonowej w Poznaniu o ustalenie i ściganie sprawcy, który w dniu 1 lipca br. w Luboniu z premedytacją rozjechał rodzinę kaczek przemierzających drogę na wiadukcie Luboń - Dębiec.

Dnia 2 lipca 2021 roku stowarzyszenie otrzymało wiadomość, że kierowca poruszający się białym Audi A4 B8 miał z premedytacją przejechać rodzinę kaczek przemieszczających się przez tą drogę. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt tego typu czyny są przestępstwem i podlegają karze pozbawienia wolności do lat 3. Jak czytamy w uzasadnieniu zawiadomienia złożonego do prokuratury członkowie stowarzyszenia mają obawy, że pozostawienie sprawcy bezkarnego może przełożyć się na powtórzenie przez niego podobnych sytuacji w przyszłości, a cierpienie i śmierć ponieść mogą kolejne zwierzęta.

Należy również mieć na uwadze, że oprócz samego faktu cierpienia zwierząt, przyzwalając na tego typu sytuacje w naszym otoczeniu, kształtowane są w społeczeństwie postawy znieczulenia, obojętności oraz przyzwolenia na łamanie prawa i zadawanie cierpienia, czemu powinno się zdecydowanie zapobiegać w każdy możliwy sposób - czytamy w zawiadomieniu złozonym przez Malwinę Malinowską, wiceprezes zarządu i rzeczniczkę prasową Stowarzyszenia "Otwarte Ramiona".

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  ZNALEZIONE
 • Inne
  Zaginął kotek
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Zaginął kot