Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Trener Marek Wilczyński podsumowuje rundę wiosenną

Trener seniorów Marek "Zocha" Wilczyński podsumował zakończony sezon drużyny i odniósł się do ostatnich wydarzeń w klubie.

Podsumowując rundę wiosenną, od której zacząłem prowadzić w Lubońskim seniorów, to jeśli chodzi o liczbę zdobytych punktów, z pewnością nie była to runda, z której można być zadowolonym, bo zawsze trzeba grać o jak najwyższe cele. Wykładnikiem naszych meczów, zawsze będzie dla mnie gra z pierwszą czwórką w tabeli, a w nich zabrakło trochę ogrania, boiskowego cwaniactwa, czy doświadczenia. Na pewno cieszy mnie fakt, że zagrało w tej rundzie paru młodych naszych chłopaków, jak Kacper Wilczyński, Iwo Wiliński, Piotr Poszwa, Dawid Minge, czy Marcin Biernacki. I już teraz kluby z 4 i 5 ligi pytają się o nich. Duże zainteresowanie jest Piotrkiem Poszwą. Myślę, że chłopak ma "papiery na grę" i w przyszłości jeszcze o nim usłyszymy gdzieś w wyższej lidze. Ale na wszystko u młodych chłopakòw, potrzeba czasu, ciężkiej pracy na treningach i pokory. Trzeba twardo stąpać po ziemi, nawet w A klasie - powiedział trener.

Marek Wilczyński wypowiedział się również w sprawie odejścia Juniorów.

Myślę, że każdy ma wybór w życiu, by realizować swoje marzenia piłkarskie. Nie wiem, czy zaczynanie od najniższego poziomu rozgrywek, to są ich ambicje. Ja w ich wieku grałem już na poziomie 1 ligi. Uważam, że każdy młody piłkarz kończący wiek juniora, musi iść do góry i szukać swojego szczęścia w wyższych ligach, a ja na pewno, chcę im w tym pomóc. Luboński, nawet w A klasie, może być dla nich dobrym początkiem, do gry w seniorach i przygody z dużą piłką. Przykładem i wzorem do naśladowania może być Robert Lewandowski. Zmieniał kluby i trenerów w grupach młodzieżowych i seniorskich, i każdy z tych trenerów miał swój wkład, by stał się wielkim piłkarzem światowego formatu. Gra na poziomie B klasy, gdy mogą jeszcze grać rok w juniorach, to moim zdaniem, zabieranie im cennego czasu na rozwój w zakresie fizycznym, a przede wszystkim techniczno-taktycznym. Zeszłoroczna wysoka porażka naszych juniorów w Pucharze Polski z A klasową drużyną z Mosiny pokazała, że jeszcze dużo pracy na treningach przed nimi. Chyba, że już się z nich zrobiło piłkarzy. Nie mniej, szczerze życzę chłopakom powodzenia - posumował trener.

Drużyna seniorów rozpocznie treningi 19 lipca o godzinie 19.30 na stadionie przy ulicy Rzecznej. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do zespołu to może dołączyć do zespołu.

izi

źródło: Luboński

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  ZNALEZIONE
 • Inne
  Zaginął kotek
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Zaginął kot