Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sukces Nataszy Adamczyk

Wychowanka Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego, Natasza Adamczyk zajęła znakomite, piąte miejsce podczas turnieju o Grand Prix Polski żaczek, który odbył się w Krakowie.

Ta zawodniczka świetnie się rozwija. Już jako 10-latka zdążyła zadebiutować w I lidze. Oczywiście na regularne występy na tym poziomie jest jeszcze za wcześnie, ale to dziewczyna, która mnóstwo trenuje, jest pracowita i jestem przekonany, że wkrótce jej nazwisko będzie coś znaczyć, nawet na arenie krajowej - mówił o Nataszy prezes LKTS Luveny, Tadeusz Nowak.

Natasza Adamczyk w Krakowie doskonale sobie radziła w rozgrywkach grupowych, w których nawet nie straciła seta. Podobnie było w pierwszej rundzie fazy pucharowej. Młodziutką tenisistkę stołową z powiatu poznańskiego zatrzymała dopiero Natalia Kiersnowska z Białegostoku. Było to w ćwierćfinale turnieju. Grand Prix Polski wygrała rozstawiona z jedynką Natalia Piekarczyk z Wadowic.

W miniony weekend zawodniczki z Lubonia walczyły również o I-ligowe punkty. I to dwukrotnie. W sobotę dziewczyny zmierzyły się w Toruniu z tamtejszym KTS Energa Manekin i uległy rywalkom 3:7.

Remis był na wyciągnięcie ręki, ponieważ dwa mecze zakończyły się naszymi minimalnymi porażkami 2:3. Punkty w tym spotkaniu wywalczyły Paulina Nowacka, Joanna Spychała oraz Anita Chudy – relacjonuje trener Piotr Ciszak na klubowej stronie.

Dzień później lubonianki rozegrały zaległy mecz w Białymstoku.

Faworytem tego spotkania nie byliśmy, bo dzień wcześniej ATS wygrał z byłymi liderkami I ligi UKS Chrobry Międzyzdroje, i to aż 10:0. My zawiesiliśmy rywalkom poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Przegraliśmy wprawdzie 3:7, ale aż trzy spotkania kończyły się zwycięstwami przeciwniczek 3:2. Punkty w meczu zdobyły dla nas Paulina Nowacka, Natalia Piechota oraz Aleksandra Nowak – dodaje szkoleniowiec.

Ostatnie mecze w tym sezonie drużyna LKTS Luveny rozegra we własnej sali. 15 maja o godz. 11.00 zmierzy się z UKS Chrobry Międzyzdroje, a tydzień później, 22 maja o godz. 16.00, będzie rywalizować z LUKS Agro-Sieć Chełmno. Na ten moment ekipa z powiatu poznańskiego zajmuje ósme miejsce w tabeli (na tym poziomie rozgrywek występuje dziesięć ekip), ale ma zaledwie punkt straty do drużyny z Rawy Mazowieckiej. To o tyle istotne, że zespół z miejsca ósmego będzie musiał grać mecze barażowe o utrzymanie.

Tomasz Sikorski
Powiat Poznański

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)