Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

W tramwajach i autobusach może podróżować więcej pasażerów

W związku z sukcesywnym „odmrażaniem” poszczególnych branż gospodarki oraz życia społecznego władze państwowe przychyliły  się także do próśb kierowanych przez organizatorów i operatorów komunikacji miejskiej. Od 15 maja (sobota) w tramwajach i autobusach ZTM będzie mogło podróżować tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących lub 50% ogólnej pojemności pojazdu. Przewoźnicy m.in. w liście wystosowanym do Premiera RP poprzez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej liczą na to, iż niebawem także ten 50% limit zostanie zniesiony.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem:

- od 15 maja (sobota) w tym samym czasie może w pojeździe podróżować tyle osób, ile wynosi 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Jednocześnie, wciąż co najmniej 50% miejsc siedzących powinno pozostać niezajętych. W pojazdach komunikacji miejskiej nadal będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką.

Warto podkreślić, że – zgodnie z rozporządzeniem - złagodzony limit dopuszczalnej liczby pasażerów w pojeździe będzie obowiązywał do 5 czerwca 2021 roku Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu wraz innymi organizatorami lokalnego transportu oraz przewoźnikami ma nadzieję, na całkowite zniesienie limitów, m.in. w związku z powrotem uczniów do szkół.

Taka prośba została wyrażona w liście do Premiera RP przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. IGKM podkreśla, że w większości krajów Unii Europejskiej limity pasażerów w komunikacji miejskiej nie są stosowane, a dostępne publikacje światowe, a nawet poprzednie publikacje rządowe nie potwierdzają faktu zwiększenia zagrożenia epidemicznego w środkach transportu zbiorowego. Wręcz przeciwnie - komunikacja miejska nie jest oceniana przez naukowców jako miejsce powstawania ognisk epidemicznych.

Pełna wersja listu jest dostępna TUTAJ

ZTM

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)