Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wizualizacja projektu budowy Skateparku

Urząd Miasta zaprezentował wizualizację projektu budowy od dawna wyczekiwanego przez młodzież Skateparku. Obiekt ma powstać w Parku Papieskim. W tegorocznym budżecie Miasta zabezpieczone zostały środki na powstanie skateparku. W Luboniu wciąż brakuje infrastruktury dedykowanej młodzieży, na co od wielu lat zwracała uwagę Młodzieżowa Rada Miasta Luboń. W kwietniu ogłoszony został przetarg na budowę obiektu i urzędnicy mają nadzieję, że znajdzie się wykonawca, który podejmie się realizacji tej inwestycji. 

W projekcie połączono przeszkody streetowe z typowo parkowymi rampami. Ich wielkość i rodzaj zostały dobrane po konsultacjach z młodzieżą:
1. Quarter pipe
2. Poręcz spadowa
3. Hubba
4. Bank ramp
5. Curb
6. Quarter pipe
7. Rainbow bank
8. Rail
9. Grindbox
10. Piramida

Całość oświetlać będą lampy zasilane własnym systemem fotowoltaicznym. Przetarg ma być ogłoszony jeszcze w kwietniu, a czas realizacji to 120 dni. II etapem budowy zakłada uzupełnienie infrastruktury o pumptrack.

Inwestycja będzie obejmować w pierwszym etapie budowę obiektów małej architektury w miejscu publicznym - skateparku wraz z oświetleniem. Projektowane obiekty poszerzają istniejącą już na terenie Parku Papieskiego ofertę rekreacyjno-sportową miasta Luboń. Teren uprawiania sportów rolkowych – skatepark o nawierzchni i przeszkodach ukształtowanych z betonu jest doskonałą atrakcją parku służącą zarówno tym, którzy zawodowo jeżdżą na deskach, rowerach bmx czy rolkach, jak i tych, którzy sport ten uprawiają amatorsko. W projekcie połączono przeszkody streetowe z typowo parkowymi rampami tak, aby tworzyły jedną całość, dającą jeżdżącym wiele możliwości. Wielkość i rodzaj przeszkód zostały dobrane po uprzednim wywiadzie środowiskowym i konsultacjach z użytkownikami, w celu wspólnego ustalenia projektu, który spełni oczekiwania grupy docelowej. Zakres prac w przypadku skateparku będzie polegać na wyprofilowaniu i zagęszczeniu podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, wykonaniu stabilizacji podłoża, wykonaniu płyt betonowych zatartych na gładko na podkładzie z "chudego" betonu, profilowaniu i wykonaniu przeszkód wystających poza/ponad płaszczyzną płyty. Natomiast lampy oświetleniowe będą zasilane własnym systemem fotowoltaicznym. Powierzchnia całkowita Skateparku ma wynosić 466,5 m2 - zapowiada Michał Popławski zastępca burmistrza miasta Luboń.

izi

źródło: Nasz Luboń, UML
fot: UML

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)