Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kolejny etap rejestracji na szczepienia

Szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował na konferencji prasowej o zmianach w harmonogramie szczepień.

Przekroczyliśmy 9 mln szczepień w Polsce i system cały czas przyspiesza. Informacja mniej korzystna jest taka, że AstraZeneca przyśle nam mniejszą liczbę szczepionek - powiedział minister.

Od poniedziałku będziemy rozpoczynali rejestrację każdego dnia dwóch roczników. Zaczynamy od 1974 i 1975. Od 7 maja będziemy uruchamiali po trzy roczniki, a od 9 maja wszyscy chętni będą mieli wystawione e-skierowanie - dodał Dworczyk.

Dziś zostanie opublikowane rozporządzenie mówiące, że w razie ryzyka niewykorzystania szczepionki, dopuszcza się wykorzystanie szczepionki u osoby powyżej 18. roku życia.

Szczepionka Pfizera została dopuszczona dla osób do 16. roku życia, ale póki co nasz narodowy program obejmuje osoby do 18. roku życia, choć rada na pewno będzie pracować nad tym, by poszerzyć tę grupę - powiedział minister.

Do 24 kwietnia umówić na szczepienie będą się mogły osoby w wieku 48 lat (rocznik 1973). Kto nie zapisze się w wyznaczonym dniu, może to zrobić później. Wtorkowa aktualizacja harmonogramu będzie dotyczyć okresu od 25 kwietnia do 10 maja.

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)