Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Strażnicy usuwają wraki

W pierwszym etapie, w 2020 roku strażnicy miejscy usunęli lub doprowadzili do usunięcia bezpośrednio przez właściciela 74 pojazdy posiadające znamiona wraków, odzyskując w ten sposób wiele miejsc parkingowych dla naszych mieszkańców. Natomiast od początku tego roku do końca marca 2021 roku, na skutek prowadzonych czynności służbowych przez funkcjonariuszy usunęliśmy 26 pojazdów, będących wrakami.
Obecnie prowadzone są czynności wobec kolejnych 16 wraków, które niebawem również opuszczą nasze miasto. Codziennie w ramach zadań stałych nasze patrole monitorują miasto, również pod kątem nowych porzuconych i uszkodzonych pojazdów. A tych niestety przybywa. Każdy zlokalizowany lub zgłoszony pojazd, który posiada znamiona wraku, jest przez nas sprawdzany. Strażnicy w takim przypadku próbują dotrzeć do właściciela i zobowiązać go do usunięcia pojazdu w wyznaczonym terminie, zarówno w bezpośredniej rozmowie lub korespondencyjnie. Natomiast w przypadku braku możliwości skontaktowania się z właścicielem lub braku reakcji z jego strony, po wyczerpaniu wszystkich możliwości, pojazd zostaje usunięty.

Akcja usuwania wraków jest prowadzona w ramach akcji „#Parkuj z głową”, gdzie nasze działania mają na celu odzyskanie miejsc parkingowych dla mieszkańców.

Jesteśmy i działamy dla was!

Straż Miejska Miasta Luboń

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)