Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nowy punkt szczepień przeciwko Covid-19 w Luboniu

Uruchomiono nowy punkt szczepień przeciwko Covid-19 w Centrum Medycznym Med-Lux przy ulicy Żeromskiego 1.
 
Zapisy:
- osobiście, poniedziałek - piątek godz. 8:00 - 18:00 (piątek do 16:00)
- telefonicznie 61 8139 223
 

Drodzy Mieszkańcy, w związku z licznymi telefonami do Urzędu i pytaniami dotyczącymi możliwości rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 oraz dowozów, informujemy, że:

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19:

 • od 15 stycznia – seniorzy, powyżej 80. roku życia,
 • od 22 stycznia – seniorzy powyżej 70. roku życia,
 • Rozpoczęcie szczepień: 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. 

Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. 

Rząd informuje o zmianie kolejności szczepień!  

Osoby z chorobami przewlekłymi będą szczepione przeciwko COVID-19 wcześniej – już w etapie I.

Nowy Etap I szczepień przeciwko Covid-19, został podzielony na trzy grupy:

 • 1a – seniorzy powyżej 60. roku życia.
  Ważne!  Na razie na szczepienia mogą rejestrować się tylko osoby powyżej 80. roku życia. Od 22 stycznia od godz. 6:00 ruszy rejestracja dla osób w wieku 70+. O etapach rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.
 • 1b – przewlekle chorzy, m.in. osoby po przeszczepach i dializowane, z chorobami nowotworowymi,
 • 1c – służby mundurowe, funkcjonariusze albo żołnierze: Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, straży ochrony kolei, prokuratorzy i asesorzy prokuratury oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych, ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze, nauczyciele.

Osobom starszym, które mogą mieć problemy z rejestracją przez Internet, pomoże Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Pomoc będzie można uzyskać, dzwoniąc na infolinię:  22 505 11 11.

Zgodnie z informacją przekazaną przez rząd dostępne są 3 kanały, za pośrednictwem których można się umówić i zarejestrować na konkretny termin szczepienia:

 • Punkty szczepień w Luboniu - zapewniamy Państwa, że pracujemy nad tym, aby naszym mieszkańcom umożliwić jak najszerszy i dogodny dostęp do szczepień przeciw Covid-19.

Do tej pory do programu szczepień przyjęto ofertę Przychodni Lekarza Rodzinnego Luboń-Żabikowo nr tel. 61 810 48 31 oraz  Centrum Medycznego Med-Lux w Luboniu przy ul. Żeromskiego 1. Zapisy:

UWAGA!  Istnieje możliwość umówienia szczepienia mobilnego w domu, więcej informacji pod linkiem:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/szczepienie-pacjentow-w-domu-nfz-zorganizowal-ponad-100-dodatkowych-punktow,7924.html

Dowóz na szczepienia

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez Miasto transportu.

15 stycznia , Urząd Miasta uruchamia specjalny numer telefonu 697 634 003 czynny w godz. 8.00-16.00, od poniedziałku do piątku, pod którym zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy będą mogli zgłaszać chęć skorzystania z dowozu.

Zanim wybierzesz się do punktu szczepień, wypełnij formularz i sprawdź czy możesz poddać się szczepieniu przeciw COVID-19: 

KWESTIONARIUSZ WSTĘPNEGO WYWIADU PRZESIEWOWEGO PRZED SZCZEPIENIEM OSOBY DOROSŁEJ PRZECIW covid-19 

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań z pierwszej strony kwestionariusza jest pozytywna, szczepienie przeciw COVID-19 powinno zostać odroczone. Na szczepienie należy zgłosić się wtedy, gdy wszystkie odpowiedzi na pytania wstępne będą negatywne. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem realizującym szczepienia.


Zamieszczamy dla Państwa informacje odnośnie szczepień przeciwko COVID-19 udostępnione na stronach ministerstwa:

 • Informacje ogólne

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/informacje

 • Procedura szczepień krok po kroku

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/narodowy-program-szczepien-przeciw-covid-19

(Narodowy program szczepień - materiały do pobrania)

 • INFOLINIA:

Uruchomiona została również specjalna bezpłatna i całodobowa infolinia. Infolinia przeznaczona jest dla obywateli, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji o tematach związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19 możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Infolinia: 989

Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nieobsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989.

Urząd Miasta Luboń

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Dam pracę w przedszkolu w Luboniu
 • Inne
  Poszukiwani świadkowie
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)