Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Jubileuszowa 10. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości

11 listopada 2020 roku (środa) w Lasku Majońskim w Luboniu (ul. Magazynowa) wystartuje jubileuszowa 10. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka. Impreza na dystansie 9 km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości. Tegoroczne zawody odbywają się wyjątkowo w formie trailowej. Obostrzenia związane z pandemią Covid-19 uniemożliwiają organizację imprezy w tradycyjnej formule biegu ulicznego, stąd w tym roku miejscem zmagań będą urokliwe tereny Nadleśnictwa Babki.
Zapisy na bieg rozpoczęły się 18 września. Zaplanowany jest start 750 uczestników, a wpisowe przez pierwszy miesiąc wynosi 45 zł (dla osób powyżej 60 roku życia 30 zł – do  niedzieli 18 października 2020 r.). Biegacze pobiegną w 3 falach co 2 godziny po 250 osób (1 fala godz. 10:00, 2 fala godz. 12:00, 3 fala godz. 14:00)

Każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający:
-odlewany medal za ukończenie biegu, 
-rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
-dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym

Na uczestników czekać będą także liczne akcenty patriotyczne. W trakcie tegorocznej edycji tradycyjnie rozgrywane będą min. Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, a wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 14 kategoriach wiekowych.

W imprezie zapoczątkowanej w 2011 roku wzięło do tej pory udział ponad 10 tysięcy biegaczy. W zeszłorocznej, 9. edycji 1247 osób przekroczyło linię mety, wśród nich m.in. Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro Natalia Madaj-Smolińska. Najszybciej z 10-kilometrowym odcinkiem poradził sobie Paweł Ochal, który z czasem 31:51 ustanowił rekord trasy. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Szymanowski (32:47) oraz Paweł Tarasiuk (32:54). Wśród kobiet również z rekordem trasy najszybsza była Monika Kapera (36:12), która na mecie wyprzedziła Aleksandrę Hornik (36:24) oraz Agnieszkę Witczak Flajszer (38:34). O takie same medale jak biegacze w Luboniu pobiegli wówczas także żołnierze z Polski, USA, Włoch i Kuwejtu z Bazy Lotniczej AL Jaber w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak.  

Strona biegu: www.lubonskibiegniepodleglosci.eu 
Zapisy na bieg: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/lbn2020

Adam Chudzicki
Organizator Biegu

 

fot.: 

UML

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)