Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Patrol wakacyjny – podsumowanie działań Straży Miejskiej w okresie lipiec – sierpień 2020

Wakacje 2020 za nami, rozpoczęły się zajęcia w szkołach dla dzieci i młodzieży. Z dniem 1 września w rejonie szkół pojawił się, wzorem roku ubiegłego, nasz patrol szkolny, który będzie pilnował i dbał o bezpieczeństwo naszych uczniów.

To również czas na podsumowanie naszych działań wakacyjnych. Wakacje pomimo panującej pandemii spowodowały, że na naszych placach zabaw, w parkach oraz boiskach przebywało bardzo dużo osób dorosłych i dzieci, które spędzały tam wolny czas. Naszym obowiązkiem było i jest zadbać o bezpieczeństwo oraz porządek – i tak też się stało. W wakacje nasi strażnicy zrealizowali 1500 różnego rodzaju działań – kontroli, patroli i interwencji na terenie miasta. 

Podejmowaliśmy 159 razy interwencje wobec kierowców na lubońskich drogach parkingach i nie tylko, wszędzie tam, gdzie teoretycznie da się wjechać autem.

379 razy kontrolowaliśmy place zabaw pod względem bezpieczeństwa bawiących się tam dzieci oraz prawidłowego funkcjonowania urządzeń.

150 razy zrealizowano patrol ukierunkowany na kontrolę ładu i porządku publicznego, głównie w takich miejscach jak lubońskie osiedla, parki i skwery.

80 razy prowadziliśmy działania i podejmowaliśmy interwencje w zakresie ochrony środowiska. Niestety 293 razy podejmowaliśmy także działania i interwencje w ramach przestrzegania Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Niestety, wiele razy musieliśmy odwieść osobę będącą pod wpływem alkoholu do domu lub na Izbę Wytrzeźwień. Nie obyło się niestety bez mandatów, nałożyliśmy ich przez dwa miesiące 57.

Patrol wakacyjny to również czas, w którym mieliśmy okazję spotkać się z dziećmi i młodzieżą podczas warsztatów i rajdu rowerowego oraz półkolonii zorganizowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego w Luboniu przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Luboniu. Niestety nie udało się zrealizować planowanego na sierpień 2020 Rowerowego Rajdu Mundurowego z przyczyn od nas niezależnych. Natomiast zapewniamy, że odbędzie się on w czasie bardziej bezpiecznym.

To również niezliczone rozmowy z naszymi mieszkańcami na temat lokalnie występujących problemów podczas patroli pieszych i rowerowych. Tych patroli wykonaliśmy 55 w różnych miejscach naszego miasta.

Byliśmy na osiedlach, w parkach, Lasku Majońskim oraz na plaży miejskiej, Kocich Dołach, Wzgórzu Papieskim. Wszędzie tam gdzie gromadziła się młodzież i dzieci.

Patrol wakacyjny to również, a może przede wszystkim, nasza akcja ukierunkowana na przeciwdziałanie sprzedawaniu alkoholu osobom nieletnim w sklepach na terenie Lubonia.

Przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która wyposażyła nas w niezbędną wiedzę i materiały informacyjne, przeprowadziliśmy kontrolę ponad 30 sklepów na terenie miasta. Podczas tych kontroli rozmawialiśmy z właścicielami sklepów oraz osobami sprzedającymi o konsekwencjach prawnych oraz problemie, jakim niewątpliwie jest picie alkoholu przez dzieci i młodzież. To również częste kontrole w godzinach popołudniowych właśnie w obrębie tych sklepów oraz w miejscach, gdzie gromadzi się młodzież.

Działania patrolu wakacyjnego to ogromne doświadczenie, które niewątpliwie przełoży się na nasze działania w przyszłym roku.

Jesteśmy i działamy dla was!

SMML

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął Pies Husky
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Zgubiony kluczyk FIAT PANDA
 • Inne
  Zaginęła mili
 • Inne
  Zaginiona kotka Fionka
 • Dam pracę
  Praca dla nauczyciela wychowania przedszkolnego
 • Kupię
  Kupię mieszkanie
 • Inne
  Zaginął kotek!