Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ulica Dworcowa - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zadał pytanie dotyczące ulicy Dworcowej.

Mam pytanie do Wladz Lubonia. W jaki sposob bedzie rozwiazane zwezenie Dworcowej na wysokosci Przedszkola. Na chwile obecna ruch w dwoch kierunkach jest niemozliwy - pisze mieszkaniec (pis.oryg.).

Zapytanie przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź.

Biuro Majątku Komunalnego w Luboniu w odpowiedzi na pytanie Czytelnika dotyczące ul. Dworcowej informuje, iż obecnie prowadzone są roboty budowlane dla zadania pn. "Zintegrowany węzeł przesiadkowy w Luboniu".

Ulica Dworcowa jest częściowo placem budowy i ruch kołowy na odcinku prowadzonych robót jest utrudniony ale nie niemożliwy. Wprowadzona organizacja ruchu jest zgodna z zatwierdzonym przez Starostwo Powiatowe projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu. Projektowana szerokość jezdni ul. Dworcowej na odcinku budowanego węzła przesiadkowego wynosi 5,90 m (min szerokość jezdni zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 2016. Poz.124 z późniejszymi zmianami) to 5,50 m. Zawężenie jezdni z dotychczasowej szerokości do szerokości projektowanej czyli 5,90 m zostało spowodowana względami bezpieczeństwa. Mniejsza szerokość jezdni w sposób naturalny powinna wymusić konieczność dostosowania/zmniejszenia prędkości jazdy przez kierujących pojazdami.

UML

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl