Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nieodśnieżony chodnik - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał pan Paweł, który zwrócił uwagę na nieodśniezony chodnik znajdującym się na wiadukcie na ulicy Żabikowskiej.

Dzisiaj, 26.01.19, spadło dużo śniegu. Chodnik wzdłuż ul. Żabikowskiej jest odsniezony a na wiadukcie nad autostrada trzeba brnąć w śniegu. Jezdnia jest czysta. Most jest trazytem między miastami i codziennie tysiące osób idą tamtędy do komunikacji i do sklepów. Wiadukt leży w granicach miasta Lubonia. Do kogo należy jego oczyszczanie i czy Straż Miejska wystawia mandaty za niewywiazywanie się z tego obowiązku? - pytał pan Paweł.

Poniżej zamieszczamy odpowiedź na powyższe pytanie.

W odpowiedzi na poniższe zapytanie, informuję uprzejmie, iż w dniu 26 stycznia 2019 roku, zresztą jak zauważa Czytelnik, były bardzo duże opady śniegu, a zgodnie z obowiązującymi zasadami w pierwszej kolejności są odśnieżane drogi, potem przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych, a następnie chodniki. Chodniki na ul. Żabikowskiej są odśnieżane mechanicznie, natomiast przedmiotowy chodnik na wiadukcie z uwagi na jego położenie oraz możliwości techniczne, jest odśnieżany ręcznie. Niemożliwym jest, aby w tym samym czasie były ośnieżane wszystkie chodniki na terenie Miasta Luboń.

Firma Kom-Lub

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Dam pracę w przedszkolu w Luboniu
  • Inne
    Poszukiwani świadkowie