Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Niebezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Krętej - list do redakcji [odpowiedź z UML]

W maju br. do naszej redakcji napisała pani Małgorzata, która zwróciła uwagę niebezpieczne przejście dla pieszych jakie znajduje się na ulicy Krętej.

W związku z niebezpiecznym przejściem dla pieszych pod wiaduktem w ulicy Krętej w Luboniu, chciałabym prosić o interwencję w tej sprawie. Kierowcy poruszający się ulicą Krętą w Luboniu w kierunku Łęczycy nie mają możliwości ocenienia, czy na przejściu dla pieszych za wiaduktem w ulicy Krętej nie pojawił się pieszy. Pieszy natomiast nie ma żadnej możliwości ocenienia, z uwagi na wyprofilowanie jezdni i krawężnika, czy spod wiaduktu nie wyjedzie, na ogół rozpędzony, samochód, prowadzony przez ignorującego oznakowanie kierowcę. Niestety żaden z urzędów nie zajął się istniejącym problemem. Na załączonych zdjęciach przedstawiam obecną sytuację, tj. pieszy zbliża się do przedmiotowego przejścia dla pieszych, a pole widzenia uniemożliwia mu całkowicie ocenę, czy wejście na przejście dla pieszych jest bezpieczne, a nie będzie skutkowało np. potrąceniem. Być może rozwiązaniem tej sytuacji byłoby usytuowanie odrębnego przejścia dla pieszych w nasypie kolejowym - napisała pani Małgorzata.

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy dwa dni temu. 

W odpowiedzi na wniosek w sprawie bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych przy ulicy Krętej informuję, że w lutym br. na ulicy Krętej obyła się wizja lokalna, w której udział wzięli przedstawiciele Miasta oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Strony zgodnie stwierdziły, że przejście dla pieszych w tym miejscu wymaga wprowadzenia dodatkowego oznakowania. Jednakże po zakończeniu prac modernizacyjnych przez PKP PLK powstała infrastruktura nie została w żaden sposób przekazania Miastu Luboń, ani Wielkopolskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich. W celu wprowadzenia zmian w organizacji ruchu (w zakresie dróg administrowanych przez Miasto Luboń) konieczne jest sporządzenie projektu oraz otrzymanie zatwierdzenia ze strony Starostwa Powiatowego. Niestety w przypadku tego odcinka ulicy Krętej, Miasto Luboń nie jest zarządcą drogi, wobec czego nie może przystąpić do procedury zmiany organizacji ruchu.

Z informacji uzyskanej w PKP PLK, Spółka przygotowuje się do przekazania infrastruktury powstałej w ramach modernizacji linii kolejowej E-59 Poznań - Wrocław. W przypadku przejęcia przez Miasto w zarząd omawianego odcinka ulicy Krętej, bezzwłocznie podejmiemy działania w celu poprawy bezpieczeństwa na ww. przejściu dla pieszych.

UML

Izabella Chodorowska

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl