Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

22-letni Nazarii H. podejrzany o zabójstwo przy ulicy Żabikowskiej

28 stycznia br. informowaliśmy o znalezionych w pawilonie handlowym przy ulicy Żabikowskiej w Luboniu zwłokach około 60-letniego mężczyzny. Doszło tam również do spalenia wyposażenia w lokalu, w którym znajdowały się automaty do gry.

W ubiegły piątek zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Na ciele mężczyzny widoczne były ślady wskazujące na działanie innych osób. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady kryminalistyczne, przesłuchano świadków mogących posiadać informacje o osobach odwiedzających miejsce, gdzie dokonano przestępstwa oraz posiadać wiedzę o wydarzeniach poprzedzających ujawnienie zwłok. Ustalono tożsamość zmarłego - informuje Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Z przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu sekcji zwłok wynika, że pokrzywdzonemu zadano uderzenia narzędziem typu siekiera w głowę oraz w okolicę klatki piersiowej, powodując obrażenia czaszkowo - mózgowe skutkujące nagłym, gwałtownym zgonem - dodaje.

Na podstawie treści przesłuchań świadków, materiałowi dowodowemu, a także analizy monitoringu z różnych miejsc w pobliżu zdarzenia oraz dzięki ujawnieniu narzędzia przestępstwa i opinii biegłych ustalono, że sprawcą zabójstwa jest 22-letni Nazarii H. zamieszkały w Luboniu.

Nazarii H. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o dokonanie przestępstwa zabójstwa Zygmunta N. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec wyżej wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - informuje Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Motywy zbrodni nie są znane. Za przestępstwo zarzucone podejrzanemu grozi karta pozbawienia wolności od lat 8 do 25 lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

hak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)