Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Marek Piekarczyk gościem specjalnym Festiwalu Piosenki Polskiej im.J.Kondratowicza

Tegorocznym ambasadorem Festiwalu Polskiej Piosenki im.Janusza Kondratowicza jest ikona polskiej muzyki rockowej – Marek Piekarczyk. Poprowadzi On warsztaty festiwalowe, zasiądzie w jury oraz wystąpi w finale koncertu galowego, prezentując specjalnie odświeżony na tę okazję materiał z płyty „Źródło”. Wokalista występuje na scenie od 1969 r. Karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A. Na początku lat 80. dołączył do grupy TSA. Od 1982 roku TSA zaczęło wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. W latach 1986-1989 współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze „Jesus Christ Superstar”. Było to jedno z największych wydarzeń artystycznych tamtych lat. Odbyło się ok. 200 spektakli w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez wielotysięczną widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem miał miejsce 4 czerwca 1999r. w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Było to plenerowe widowisko dla wielotysięcznej widowni, z okazji przyjazdu papieża Jana Pawła II. W latach 1992-1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował na koncertach dla amerykańskiej Polonii. Po powrocie z USA Marek Piekarczyk stworzył projekt „Marek Piekarczyk i Przyjaciele” i koncertował w Polsce. Od roku 2002. śpiewa w zespole TSA, który po reaktywacji regularnie koncertuje. Spotkanie na scenie wszystkich muzyków z pierwszego składu TSA zaowocowało bardzo dobrze przyjętymi koncertami i nagraniami. 24 października 2009 ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka pt. „Źródło”. (źródło: www.marekpiekarczyk.pl)

Od tej edycji organizatorzy przygotowali dla Państwa dwa koncerty – 30 września koncert konkursowy oraz występ laureata Festiwalu Solo Życia 2016, zaś 1 października koncert galowy finalistów oraz gościa specjalnego – Marka Piekarczyk!

Rada w składzie Michał Kosiński, Maciej Szymański, Mateusz Mikołajczak, Regina Górniaczyk i Rafał Sekulak po przesłuchaniu 46 nagrań demo zgłoszonych przez 23 osoby, postanowiła zakwalifikować do finału Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2016 15 uczestników. A są to:

1.Katarzyna Banaszak
2.Zofia Banaszak
3.Katarzyna Bednarek,
4.Karolina Chudzińska,
5.Marianna Ćwiąkała,
6.Jakub Herfort,
7.Łukasz Juszkiewicz,
8.Jarosław Kula,
9.Agnieszka Lis,
10.Julia Nater,
11.Mateusz Obroślak,
12.Eliza Ryks,
13.Aleksandra Śliwińska,
14.Paulina Tarasińska,
15.Przemysław Urbaniak.

max

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl