Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Lubonianin usiłował ukraść pojazd

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy wsparciu poznańskiej Grupy Realizacyjnej Wydziału Zabezpieczenia Miasta oraz policjantów z Komisariatu w Luboniu zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży samochodu. Mężczyzna próbował wejść w posiadanie Jaguara wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

10 grudnia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy wsparciu poznańskiej Grupy Realizacyjnej Wydziału Zabezpieczenia Miasta oraz policjantów z Komisariatu w Luboniu zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży samochodu. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Podejrzany 9 grudnia br. w godzinach popołudniowych próbował wejść w posiadanie jaguara. Początkowo zagroził właścicielowi pojazdu, a gdy już zauważył, że tak łatwo samochodu nie uzyska, to po krótkiej szamotaninie zaczął uciekać. Właściciel jaguara pobiegł za nim, by go zatrzymać. Gdy podejrzany wyciągnął nóż, to pokrzywdzony odstąpił od próby jego zatrzymania. Dobę później podejrzany był już w rękach policji.

Zatrzymany mężczyzna, notowany wcześniej za podobne przestępstwo, to 27-letni mieszkaniec Lubonia. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Właścicielowi jaguara nic się nie stało, a samochód pozostał w jego posiadaniu.

Patrycja Banaszak
DPB Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)