Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Osoby bezdomne w Luboniu

Treść pytania: 

Bardzo proszę, aby odpowiednie służby zajęły się grupą osób bezdomnych, które koczują w pustostanie pomiędzy kościołem św. Barbary a sanktuarium (w sąsiedztwie Urzędu Miasta). Osoby te wychodzą rano z zajmowanego budynku i rozsiadają się na ławkach na pl. Bojanowskiego, na przystankach lub pod sklepem Żabka. Zaczepiają przechodniów prosząc o pieniądze i piją potem alkohol w miejscach publicznych. Kilka razy zdarzyło się, w tym również dziś, że jeden z panów zwymiotował na przystanku autobusowym...

Data przekazania: 

2017-06-28

Data odpowiedzi: 

2017-07-10

Odpowiedź: 

W odpowiedzi na pismo w sprawie przebywania osób bezdomnych w pustostanie oraz w okolicy Pl.E.Bojanowskiego informuję, że w stosunku do tych osób zostało podjętych szereg działań.

Nieruchomość ta jest prywatna, a o przebywaniu tam bezdomnych właściciel został wielokrotnie informowany. Zobowiązano go również do zabezpie.czema nieruchomości przed dostępem osób postronnych. Osoby o których mowa zostały wielokrotnie ukarane za nieprzestrzeganie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. Informowano je również o możliwych formach pomocy. Miejsce to jest również kontrolowane podczas wspólnych patroli Straży Miejskiej z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W przypadku zauważenia popełnianych wykroczeń prosimy o niezwłoczne powiadomienie Policji lub Straży Miejskiej.

 

SMML

 

Dzielnica: 

Odpowiedzi

bardzo ciekawa jestem w jaki sposób zostali ukarani?????

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Hydraulik-poszukiwany
 • Dam pracę
  Murarz, cieśla szalunkowy, kafelkarze
 • Inne
  Zagubiono
 • Dam pracę
  Kwalifikowany pracownik ochrony - Komorniki
 • Dam pracę
  Cieśla szalunkowy
 • Szukam pracy
  Pilnowanie choinek.
 • Dam pracę
  Zbrojarz, murarz – budowy na Dolnym Śląsku
 • Inne
  ZGUBIONO PEKE