Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ograniczniki prędkości na ul. Jana Pawła II i Wschodnia

Treść pytania: 

Witam, chciałbym otrzymać informację czy planowany jest montaż ograniczników prędkości na wybudowanych ul. Jana Pawła II oraz ul Wschodniej. Natężenie ruchu oraz prędkość pojazdów poruszających się tymi ulicami zaczyna stwarzać coraz większe zagrożenie, myślę tu w szczególności o dzieciach zamieszkujących ten rejon. Znalazłem odpowiedź na podobne pytanie sprzed paru miesięcy w której uzasadnia się brak możliwości zamontowania ograniczników ze względu na planowane linie autobusowe, które mają się poruszać tymi ulicami. Jest to o tyle dziwne, że istnieją specjalne ograniczniki na tyle wąskie, że autobus nie będzie miał problemów z przejazdem natomiast samochody osobowe będą musiały zwalniać. Takie ograniczniki są zamontowane na ul. Wojska Polskiego w Luboniu gdzie linie autobusowe kursują!. Proszę o rozważenie montażu tego rodzaju ograniczników zanim dojdzie do tragedii bo wtedy żadne tłumaczenia nie pomogą. Prędkości osiągane przez niektórych kierowców są naprawdę niedopuszczalne. Pozdrawiam.

Data przekazania: 

2017-11-09

Data odpowiedzi: 

2017-11-16

Odpowiedź: 

W odpowiedzi na pytanie mieszkańca w sprawie wprowadzenia progów zwalniających na ulicach Wschodnia oraz Jana Pawła II informuję, że według obecnie obowiązujących wytycznych Starosty Poznańskiego progi zwalniające nie mogą być lokalizowane na wysokości miejsc parkingowych oraz w okolicy zjazdów z dróg publicznych.

Według wstępnej analizy montaż każdego z progów zwalniających skutkowałby likwidacją przynajmniej 4 miejsc parkingowych. W celu realnego uspokojenia ruchu zaleca się montaż progów w seriach po 3.

W przypadku zamiaru wprowadzenie progów na odcinku ulicy Wschodniej oraz Jana Pawła II (między rondami) konieczne byłoby zlikwidowanie przynajmniej 24 miejsc postojowych. Przy skali problemów z parkowaniem pojazdów w NCL takie rozwiązanie spowodowałoby znaczne utrudnienia dla mieszkańców.

W nawiązaniu do bezpieczeństwa pieszych na w/w ulicach - chodniki zostały oddzielone od pasa jezdni miejscami parkingowymi oraz ścieżka rowerową co stanowi bufor około 7 metrów zapewniający odseparowanie pieszych od pojazdów. Dodatkowo wszystkie przejścia dla pieszych zostały zaprojektowane w taki sposób aby zapewnić pełną widoczność.

 

UML

Dzielnica: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię operatora koparki
 • Dam pracę
  Pracownicy budowlani
 • Inne
  Pilnie potrzebna lodówka oraz meble kuchenne.
 • Dam pracę
  Dam pracę
 • Dam pracę
  Magazyny - kompletacja 20-30 zł/h + Zus!
 • Dam pracę
  Sprzątanie w szpitalu w Puszczykowie
 • Inne
  Poszukujemy łóżka dziecięcego jednoosobowego.
 • Dam pracę
  Sprzątanie w szpitalu dziecięcym w Poznaniu