Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

flagi

Treść pytania: 

Moje pytanie dotyczy flag, które pięknie w zeszłym roku zawisły na słupach ulicznych naszego miasta. Rozumiem, że rocznica była wyjątkowa 100 -lecie odzyskania niepodległości, następnie 27 grudnia, ale czy w najbliższym czasie przed 3 maja też may jakieś ważne rocznice i z tego tytułu nikt nie ściąga tych flag? Pytam, bo zawieszonych flag jest już coraz mniej, z dnia na dzień pojedyńczo znikają a nasze narodowe barwy przybrały już kolory brunatno-szare i chyba czas coś z tym zrobić? Brudna flaga narodowa to raczej nie powód do dumy.

Data przekazania: 

2019-02-07

Data odpowiedzi: 

2019-02-08

Odpowiedź: 

W Luboniu zawisło ponad 200 biało-czerwonych flag. Ozdabiają nasze Miasto z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Chcielibyśmy aby pozostały na ulicach aż do 16 lutego, czyli dnia rocznicy podpisania rozejmu w Trewirze, który uznaje się za koniec Powstania Wielkopolskiego. Oficjalne włączenie Wielkopolski do II Rzeczpospolitej potwierdził traktat wersalski w czerwcu 1919 roku.

 

Na prośbę Pani Burmistrz pracownicy miejskiej spółki komunalnej Kom-Lub dokonują na bieżąco przeglądu flag wiszących na terenie Miasta, wymieniają te z nich, które na skutek długotrwałego działania warunków atmosferycznych uległy zniszczeniu lub zabrudzeniu oraz dbają o prawidłową ekspozycję pozostałych (niejednokrotnie wiatr powodował zawijanie flag na drzewcu, przez co prezentowała się mniej godnie). 

UML

Dzielnica: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie
 • Szukam pracy
  Korepetycje