Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Dlaczego Miasto nie wywiązuje się z obowiązków?

Treść pytania: 

Przez prawie 30 lat luboński system gospodarowania odpadami funkcjonował dobrze, ale ktoś chyba postanowił to zmienic. Odpady zielone, które powiny zostac wywiezione w/g harmonogramu 1 lub 2 czerwca zalegają w niedzielę na chodnikach. To wbrew naszej kulturze i tradycji, bo nie po to sprzątamy w sobotę posesje i
miejski nieutwardzony chodnik, by w niedzielę obudzic się w syfie . Władze Miasta chyba uznały, to za normalne, bo w sytuacji która odbiega od 30 letniej normy, w mieście, nie raczyły poinformowac o kłopotach mieszkańców. W piątek wszyscy ludzie pobierający wynagrodzenie ze środków publicznych, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku udają się do domów. Straż Miejska uwrażliwiona na pouczanie mieszkańców w związku z nieprzestrzeganiem Regulaminu utrzymania czystości jest o 14 w sobotę w domach i nie interesuje jej nieprzestrzeganie Regulaminu przez władze. Po 14 w sobotę na rzecz miasta pracuje tylko mój 80 letni sąsiad, który wydziabuje regularnie zielsko na chodniku. Pytanie 1 brzmi: Czy Pąństwu na pl. Bojanowskiego 2 zbytnio się nie poluzowało?
Kiedy mieszkaniec nie płaci za wywóz odpadów dostaje wezwanie do uiszczenia zaległości + 11 zł. Pytanie 2 brzmi: Czy mogę liczyc, że pani Burmistrz i Prezes Kom-lub wpłacą po 11 zł na konto miasta, w związku z niewywiązaniem się z obowiązków?

Data przekazania: 

2018-06-04

Data odpowiedzi: 

2018-07-15

Dzielnica: 

Odpowiedzi

Chciałbym tylko zauważyc, że jednak Kom-Lub dużo lepiej wywozi odpady, niż UM udziela odpowiedzi.
Urząd zrobił się strasznie myśliwy.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie